banner615

banner614

banner701

175 BİN TALEP VAR

banner619

TOGG'un ürettiği ve Türk halkının büyük beğenisini toplayan yerli otomobilde istenen ön sipariş ücretinin 30-40 bin TL aralığında olacağı öğrenildi. 2020'de fabrikasının temelinin atılacağı yerli otomobil için 175 bin talep var.

Ekonomi 01.01.2020, 13:20 02.01.2020, 10:52
6961
banner682

Yerli otomobil için ön talep ücreti belli oldu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) teşkilata yazı gönderecek ve yerli otomobil için ön talep çalışmaları resmen başlayacak. Türk halkının hayallerini süsleyen yerli oto için 30-40 bin TL aralığında ücret talep edilmesi bekleniyor.

TOGG'un geçtiğimiz günlerde yapılan sunumunda biri SUV biri sedan olmak üzere iki otomobil modeli tanıtıldı. 2022'de başlanacak üretim için ön talep hazırlıklarına başlandı. Sabah gazetesinde yer alan habere göre, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yerli ve milli otomobil için teşkilatına yazı gönderecek.
 
ÖN TALEP 30 - 40 BİN TL
TOGG 2020 projesi kapsamında tanıtılan ve elektrikli üretilmesi planan Türkiye'nin yerli aracı için de ön talep ücretinin 30 - 40 bin TL tutarında olacak.

175 BİN TALEP VAR
Yapılacak ön talebin Bursa'da üretilecek milli araca destek olacağı söyleyen Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (BTSO) ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay ''Bu kampanya tabandan gelen taleplerle öne alındı. Fabrikaya en büyük destek bu kampanya olacak. Şu anda neredeyse yıllık üretim rakamı olan 175 bin adetlik kadar talep var. Bunun realize olması açısından ön alım kampanyası önemli bir adım olacak" dedi.
 
30 DAKİKADA YÜZDE 80 ŞARJ
Türkiye'nin Otomobili, 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak. Doğuştan elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak otomobil, merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek.

UZUN ÖMÜRLÜ BATARYA
Gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip olan otomobil, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek. Euro NCAP 5 yıldız seviyesine uyumlu, platforma entegre edilmiş batarya ile yüksek çarpışma dayanımı ve yüzde 30 daha fazla burulma direncine sahip olacak.
 
 FABRİKANIN TEMELİ 2020'DE ATILACAK
Araç menziline yüzde 20'ye kadar katkı sağlayan geri kazanımlı frenleme de otomobilin önemli özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor. Fabrikanın temeli 2020 yılında atılacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2023 hedefleri içinde stratejik öneme sahip projelerden biri olarak değerlendirilen Türkiye'nin Otomobili, hedeflenen teknolojik dönüşümün öncülerinden biri olacak.
ERDOĞAN, "SİPARİŞLERİ ALMAYA BAŞLADIK" DEMİŞTİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobille ilgili yaptığı son değerlendirmede "Bu proje ülkemiz içini otomobil üretmenin çok daha ötesinde bir vizyona sahiptir. Milletimiz de Türkiye'nin otomobiline sahip çıkmıştır. Başta şahsım olmak üzere siparişleri de almaya başladık" ifadelerini kullanmıştı.


 

Yorumlar (31)
İnandık mı? 8 ay önce
Ekim 2015 tarihli yandaş basın, Yerli otomuz saab için binlerce sipariş var, Taksiciler tamamen bu otoya sipariş verdiler diyerek manşet atmıştı. Ne oldu o taleplere?
nsm 8 ay önce
verin. verin de eger bu araba ikibin kiyamete dogru seri üretime gecerse fiyatinin 300 bin civarinda olacagini bilen bir arkadas var mi acaba? ayrica 175 bin adet üretim yapip rentabel olan bir araba firmasi da galakside yok, bu da biline.
vatan sever 8 ay önce
para lazım olursa reis istesin zaten araba parasından fazla toplanır
kimsenin parasına ihtiyac yok
Düzce 8 ay önce
Bu araç dış ülkedeki araçlardan daha pahalı amaç o arabaların kullanılmaması yerli kullanılması fakat kim alacak 2324 TL alan vatandaş mı alsın arabayı yazık günah yani ülkemden nefret ettim..
sanayici 8 ay önce
yalandan başka bir şey deyil fabrikası olmayan araç
YERSEN 8 ay önce
Yaptıklarınız yapacakların teminatıdır.
EY MİLLET 8 ay önce
Sakın aldanıp kapora vermeyi düşünmeyin. İmza arabasını unutmayın. Selamlar iyi uykular TÜRKİYE
komedi 8 ay önce
30-40 bin verin zaten ilerde üretilipte teslim alacağınız zaman 150 bin daha isterler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık