banner615

banner614

banner701

'ACELE ETMEYİN' ÇAĞRISI

Düzce'de fındık hasadının devam ettiği şu günlerde siyasilerden 'acele etmeyin' çağrıları gelmeye devam ediyor. AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, üreticilerden, fındığı alelacele pazara getirip fiyatların düşmesine yol açmamalarını istedi.

Ekonomi 11.08.2019, 16:30 13.08.2019, 00:26
2838
banner682
Düzce'de önemli bir geçim kaynağı olan fındıkta bu sezon mutlu geçiyor. Bayram dolayısıyla tarlalardan çıkan üreticiler, bayramın hemen sonrası fındığı dallarından koparmaya devam edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hasat öncesi TMO fındık alım fiyatının açıklanması ile çifte bayram yaşayan fındık üreticilerine fiyat ibresinin aşağılara düşmemesi için uyarılar yapılıyor.

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk de bu yıl fındıkta hemen her kesimin memnun olduğu bir dönemin yaşandığını söyledi.

Öztürk, "Fındık konusunda her yıl haziran ayından yılbaşına kadar süren tartışmalar yaşanıyordu. Bu yıl bu tür tartışmalara son verildi çünkü hükümetimiz Toprak Mahsulleri Ofisine görev vererek herkesin memnun olabileceği bir fiyat ilan etti, destekleme yaptı. Bir müdahale alım fiyatı oldu bu." dedi.

Öztürk, fındığın her yıl sadece fiyat yönüyle tartışıldığına işaret ederek, "Oysa ki işin en önemli ayağı üretimdir. Bahçe ve müstahsilimizin alacağı tavırdır. Her yıl özellikle gurbetçilerimiz ağustos ayının 15'inden itibaren eylül ayına kadar fındıklarını satmak için pazara götürüyorlar. Bu da fiyatın düşmesine neden oluyor. Üreticilerimiz fındığı alelacele pazara getirip fiyatların düşmesine yol açmasınlar." ifadelerini kullandı.

Haber : C.ÜSTÜNER
banner710
Yorumlar (2)
telat 12 ay önce
Ben sattım mecbur yevmiye parası vermem gerektigi için Tüçar 15 tl aldı 51 randuman fındıgı zarar ettim niye devlet tüçara demiyo fiyat bu sende kar edeceksin 50 kuruş aşaga al demiyo bunları niye denetlemiyo tüccar benden aldıgı fındıgı
Serdar gürler 12 ay önce
Millette paramı var masrafları kim karşılayacak fındığın yarısı borca gitti bile geriside yolda kime ne anlatıyorsunuz siz devlet olarak çıkarttınız çiftçiyi tüccara mahkum olduk versene şimdiden ön ödeme fındıkta 20 tl olsun bak bakayım ne oluyor.
23°
açık