banner615

banner614

banner701

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI!

banner619

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2 milyon 22 bin hanenin yararlanacağı elektrik desteği uygulamasının 1 Mart tarihi itibariyle başlayacağını açıkladı.

Ekonomi 28.02.2019, 10:42 28.02.2019, 17:38
2329
banner682

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2 milyon 22 bin hanenin yararlanacağı elektrik desteği uygulamasının 1 Mart tarihi itibariyle başlayacağını bildirdi.

ÖDEMELER PTT ARACILIĞIYLA YAPILACAK
Destek miktarının evde yaşayan kişi sayısına göre 40.31 ila 80.63 TL arasında değişeceğini ifade eden Bakan Selçuk, ödemelerin belirlenen kişilere düzenli olarak PTT aracılığı ile yapılacağını duyurdu.

Buna göre; 1-2 kişi 75 kilovatsaat, 3 kişi 100 kilovatsaat, 4 kişi 125 kilovatsaat, 5 ve daha fazla kişi yaşayan hanelere aylık 150 kilovatsaat elektrik desteği verilmiş olacak. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, elektrik desteği ödemesi çalışmalarına katkılarından dolayı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'na teşekkür etti.

"VATANDAŞLARIMIZIN SEVİNÇLERİNİ GÖRMEK HER ŞEYE DEĞER"
Zehra Zümrüt Selçuk, "Bakanlık olarak sosyal yardımlar konusunda ciddi bir mesai harcıyor, aktif hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hayata geçirdiğimiz yardımlar ile ihtiyaç sahibi ailelerimizin, yaşlılarımızın, engellilerimizin, vatandaşlarımızın her anlamda her zaman yanında olmaya, elinden tutmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın sevinçlerini görmek, yüzlerini güldürmek her şeye değer" dedi.

Bakan Selçuk, elektrik desteğinin ihtiyaç sahibi vatandaşlara hayırlı olmasını temenni etti.(Kaynak HABERLER.COM)


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 

Yorumlar (17)
VATANDAŞ 1 yıl önce
salak salak işler fazla fatura ödeyen vatandaş kim dağıtım bedeline önlem alın zaten faturalar düşecek.
Düzceli. 1 yıl önce
Biz köpek gibi çalışıp vergimizi faturalarımızı ödeyelim. Birileri de beleş elektrik su vs. kullanıp senden benden rahat yaşasın.. adalet bu yani öylemi. Size oy veren ellerim kırılsaydı keşke.
Vatandaş 1 yıl önce
Bunu böyle yapaçanızs elektrik fiyatlarını makul bir seviyede olsa tüm vatandaş yararlansa olmazmı AKP ye oy falan yok
kasım 1 yıl önce
Çalışmayan işsiz güçsüz aylak gezen bedavacı insanlara ,benden giden para haram zıkkım olsun.
McCarthy 1 yıl önce
devlet robinhood gibi olmaya başladı. kominizme doğru mu gidiyoruz.
hayal 1 yıl önce
Keşke mütahit mağdurlarına da elektrirk parası yardımı yapılsa. oturduğumuz evlere iskan verilmesine rağmen belediye+sedaş+mütahitin yanlışlığından dolayı şantiye elektrik parasını ödüyoruz. Büyüklerimiz bize yardımcı olabilir mi. Yahyalar mahallesindende kİ bir şete.
Ali Ekrem 1 yıl önce
Devlet, kendi cebinden mi ödeyecek? Yine senin, benim verdiğim vergilerle ödeyecek.
vatandaş 1 yıl önce
bukadarda adilik olmaz resmen milletle dalga geçiyolar ulan millet aylardır biryerlerini yırtıyo elektrikten haksız aldığınız paralar yüzüne ona hiç sesiniz cıkmıyo şimdi seçime giderken bir kesimin oyunu almak için göz boyamaya çalışıyosunuz yazıklar olsun adaletliyseniz yiyosa faturalardan haksız aldığınız o paraları kaldırsanıza yine birilerine dağıt birilerinden al politikası
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı az bulutlu