banner615

banner614

banner701

DÜNYAYI DÜZCELİLER DİZAYN EDİYOR

banner619

TBMM 27. Dönem Başkanı İsmail Kahraman, Bolu Abant’ta bir otelde düzenlenen "Yeni Dünya Düzeni ve Geleceğin Haritası" konulu konferansa katıldı. Kahraman, ABD'li din adamı Andrew Craig Brunson hakkındaki mahkeme kararına ilişkin, "Devletlerin birbirleriyle istihbarat savaşları vardır. Onlardan biri yaşandı. Türkiye'yi öyle rahat gezilebilecek, dolaşılabilecek, istihbarat edilebilecek, istedikleri bilgileri edinebilecekleri bir yer olarak görmemeleri bakımından çok ibret-i müessire dediğimiz bir hadise olmuş oldu." dedi.

Ekonomi 13.10.2018, 14:10 14.10.2018, 10:20
1648
DÜNYAYI DÜZCELİLER DİZAYN EDİYOR
banner682

Vuslat Platformu ve Kartepe Belediyesi tarafından Abant'ta bir otelde düzenlenen "Yeni Dünya Düzeni ve Geleceğin Haritası" konulu konferansa katılan Kahraman, yaptığı açıklamada, Brunson'un mahkum edildiğini, suçunun sabit görüldüğünü, 3 yıl 1 ay 15 gün ceza aldığını, bir ajan olarak Türkiye'de bulunduğunu, delillerin güçlü olduğunu, onun ötesinde de mahkumiyet aldığını söyledi.  

Brunson'un serbest bırakılması
Yeni infaz kanunu gereğince o miktardaki ceza ve yatılan sürenin göz önüne alınarak Brunson'un serbest bırakıldığını anımsatan Kahraman, "Devletlerin birbirleriyle istihbarat savaşları vardır. Onlardan biri yaşandı. Türkiye'yi öyle rahat gezilebilecek, dolaşılabilecek, istihbarat edilebilecek, istedikleri bilgileri edinebilecekleri bir yer olarak görmemeleri bakımından çok ibret-i müessire dediğimiz bir hadise olmuş oldu." diye konuştu. 

Kahraman, Türkiye'nin tehditlere, şantajlara, kabile devleti olmadığını ispat ederek karşı koyduğunu belirterek, "Bir kampanya açıldı malumunuz. Amerikan Başkanı, yardımcısı dahil ama Türkiye müstakil devlet olarak dik tavrını ortaya koydu. Neticede de karar verildi. Kararla beraber çıkmış oldu. Mahkumiyet ile çıkmış oldu. Bu diğerlerine emsal teşkil edecektir. Dost ve müttefik ülkelerin böyle yanlışlara girmemeleri tabii ki elzemdir. Bir yanlış yapıldı. Ümit ederim bundan sonra buna benzer yanlışlıklar olmaz." ifadelerini kullandı. 

- Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması
İsmail Kahraman, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasına ilişkin de "Ben de herkes gibi hadisenin aydınlanmasını bekliyorum. Tabii bir Suudi toprağıdır başkonsolosluk. Onlardan gelen o iki uçak ve aynı gün geri dönmeler. Kendisine randevunun daha önceden verilmiş olması ve o günün seçilmiş olması. Kayıtların o gün elde edilmemiş olması gibi kulaktan duyduğumuz bilgiler var. Dolayısıyla merakla beklediğimiz bir sonuç. İnşallah aydınlığa kavuşur." diye konuştu. (A.A)

Yorumlar (6)
Mustafa Öktem 1 yıl önce
Fatih sen gel yönet rezil etme bekleriz
HARBİCİ 1 yıl önce
bu sabah Habertük te tekrar proğramda izledim hep iyi kötü izliyorum da dünyayı en fazla 40-50 şirketin 10-11 ailenin yönettiğini bu masallara inanan hep masallarla yaşar.
Fatih Aslanoğlu 1 yıl önce
Rezil ettiniz ülkeyi hala bıdı bıdı bıdı
Muallim 1 yıl önce
Pardon ama "Dünyayı Düzceliler dizayn ediyor" bu haberin neresinde?
ibrahim, 1 yıl önce
başlıkta dünyayı düzceliler dizayn ediyor diyorsunuz ama haberde düzcenin adı bile geçmiyor ne demek istediğinizi anlayamadım
Berat 1 yıl önce
Bu manşeti çok aradınız mı???
hafif yağmur