banner615

banner614

banner701

DÜZCE KAÇAK ELEKTRİKTE KAÇINCI?

banner619

Tedaş yıllık verilerini açıkladı ve buna göre kaçak elektrik kullanımında birinci sırada Mardin, son sırada Denizli yer alıyor. Düzce ili ise 37. sırada bulunuyor.

Ekonomi 07.01.2010, 19:06
240
DÜZCE KAÇAK ELEKTRİKTE KAÇINCI?
banner682

Tedaş, tüm iller bazında en çok kayıp kaçağın olduğu, en çok satışın yapıldığı, en az kayıp kaçağın hangi illerde olduğuna ilişkin liste yaptı. Buna göre; Düzce kayıp kaçak oranı sıralamasında yüzde 9 ile 37. sırada yer alıyor. En fazla kayıp kaçak oranı Mardin'de. En az kayıp kaçak bulunan il ise Denizli.
Türkiye'nin geneli baz alındığında TEDAŞ, satışı yaptığı enerjinin % 15 oranında kayıp ve kaçak olduğunu açıkladı.
Kayıp ve kaçak oranının büyük bölümünün güneydoğu illerinde gerçekleştiği bu illerin başındada mardinin geldiğini bildirdi,
TEDAŞ 2009'un kaçak elektrik faturasını açıklarken, geçtiğimiz günlerde kurum tarafından alınan kararla, kaçak elektrik kullandığı tespit edilen kişilerin savcılığa şikayet edilerek haklarında dava açıldığını duyurmuştu.
Kaçak elektrik kullanılan iller arasında düzce 37. sırada yer alırken düzceninde bağlı olduğu sakarya elektrik dağıtım aş sedaşın sorumluluk bölgesinde kaçak elektrik kullandığı için 4 ilden 55 kişi hakkında dava açıldığı bildirildi.

banner710
Yorumlar (0)
17°
hafif yağmur