banner615

banner614

banner701

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ

banner619

Başbakan Binali Yıldırım'ın milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren açıklamalarında emekliye bayram ikramiyesi müjdesi geldi. Açıklamada emeklilerin ikramiyelerinin bayram öncesi alacağı belirtildi.

Ekonomi 01.05.2018, 12:55 02.05.2018, 15:04
4598
banner682

Çankaya Köşkü’nde dün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu Toplantısının ardından alınan kararlara ilişkin bir açıklamada bulunana Başbakan Binali Yıldırım milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren haberler verdi. Yıldırım’ın yaptığı açıklamalarda emekliye bayram ikramiyesi müjdesi de verildi.

Ne zaman ve ne kadar alınacak?
Yıldırım, alınan kararlarda son maddenin emeklileri ilgilendirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Emekli olmuş, aşağı yukarı 12 milyonun üzerinde vatandaşımız var emekli aylığı alan. Bunun dışında emekli olmadan aylık bağlanan gazilerimiz var, şehit yakınlarımız var, köy korucularımız var. Bunlar emekliliği hak etmesine gerek kalmadan, biliyorsunuz kanunda şehitlerimizin yakınlarına aylık bağlanıyor. Bunlar 12 milyon dışında. Diğerleri normal çalışıp yaşını dolduran emekliliği gelen emekliler, artı şehit yakınları, gaziler, sivil şehitler bu grup… Yani bütün devletten maaş alanlar, emeklilik dışında maaş alanlar. Bunlara da her yıl Ramazan bayramı öncesi ve Kurban bayramı öncesi olmak üzere birer ikramiye vereceğiz, bayram ikramiyesi. Miktar ne? Ramazan bayramı öncesi bin lira, kurban bayramı öncesi bin lira. Tabi bu 12 milyon üzerinde emekliyi düşündüğümüz zaman hatırı sayılır bir para ediyor. Emeklilerimiz daha fazlasına layık. Emeklilerin kendileri değil, dul ve yetimleri de dahil bundan istifade edecek. Dolayısıyla böylece 12 milyonun üzerinde emeklimize, ister az maaş alsın, ister çok maaş alsın bu bir bayram hediyesi, ikramiyesi olarak düşünülen bir şey.”

Öte yandan ikramiyelerin Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere iki dini bayram için ayrı ayrı ödeneceği belirtildi.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (23)
şef 2 yıl önce
askeri ücretin 1600 tl olduğu ülkemizde 1000 tl emekli maaşı bağlanıyor. siz ne ikramiyesinden bahsediyorsunuz.
düzceli 2 yıl önce
iyi de bayramdan önce seçim adamlar daha napsınlar
Apsuva 2 yıl önce
Sayın Çelik gecen seçimde 1500 tl ikramiye bütçesi bulunursa oyumu CHP ye vericem diye hava atıyordu.Hadi bakalım delikanlılığını görücez.Vergilerimizi düşürün maaşlarımızı arttırın bizden topladığınız paraları dilenciymişiz gibi bize dağıtmayın.
Vatandas 2 yıl önce
Cebimizden 3 alip 1 veriyorlar vergilerle eziliyoruz
DUZCELI 81 2 yıl önce
Avrupa da 40 yil ortalama 2500 eur ile calisan biri 1500 1700 eur emekli maasi alir . Eger kirada oturuyorsaniz iki odali bir eve 800 900 eur kira verirsin . Elektrik telefon ozel harcama haric. Bir cok insan malesef depizitolu sise topluyo
Vatandas 2 yıl önce
Allah razı olsun çöpten karton topluyoruz maaşımiz krediye kesiliyor ilk defa binlira cekecegiz inşAllah ben karton toplarken kimse görüyormu seçim için gezenler sağa sola nolur iyi bakın
gerçekler 2 yıl önce
beyler bu ülke deprem parası ile emekli maaşı ödendiği günleri gördü..burda atıp kesiyorsunuz..hadi yunanistan gibi 3 ay memur maaşı vermesin.ne olur soruyorum.emeklilerimize daha güzelliklerin olması temennisiyle.
Düzceli 2 yıl önce
Ak partiyi korku sarmış peşin çalışmaya başladı.önceki seçim maliye bakanı chp bu sözü verince ne demişti hadi bakansın şimdide söylermisin bütçe sarsılır diyebilirmisin?insanları satın almaya kalkmayın.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
kapalı