banner615

banner614

banner701

ERDOĞAN'DAN FINDIK MÜJDESİ

banner619

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Gündeme ilişkin birçok konuda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 17 lira. Levant kaliteli kabuklu fındık için de taban fiyat 16,5 liradır. Buna kilogram başına yaklaşık 2 lira olan mazot, gübre desteği geldiğinde kilogram fiyatları 19 lira ile 18,5 lira arasında gelmiş bulunuyor." dedi.

Ekonomi 26.07.2019, 13:09 30.07.2019, 17:08
7807
ERDOĞAN'DAN FINDIK MÜJDESİ
banner682
"Türkiye Azerbaycan ve Gürcistan dünya fındık üretiminin yüzde 80'ini gerçekleştiriyor. Üç ülke olarak fındıkla ilgili işbirliği çalışmalarını başlattık. Böylece önümüzdeki dönemde fındığın dünya piyasalarında hakettiği değeri sürekli kılmak amacıyla önemli bir adım atmış olduk.

Fındık üreticilerimize müjde vermek istiyorum.

Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 17 lira. Levant kaliteli kabuklu fındık için de taban fiyat 16,5 liradır. Buna kilogram başına yaklaşık 2 lira olan mazot, gübre desteği geldiğinde kilogram fiyatları 19 lira ile 18,5 lira arasında gelmiş bulunuyor.

Bazı teşkilatlarımızda tıkanmalar oluşmuşsa bununla yüzleşmekten de kaçınmayız.  Amacımız bundan sonra da şahsiyetli, söyleyecek sözü olan kadrolarla AK Parti ailesini genişletmektir. Teşkilatlarımzıı siyaset yapım sürecinde daha aktif hale getireceğiz Geleneksel siyaset usullerine yeni yöntemler ekleyeceğiz.

Biz bütün kararlarını istişareye dayalı olarak bir siyasi partiyiz. Şimdi bunu kadın kollarımızla, gençlik kollarımızda devam ettireceğiz. İstişare halkasını genişletmiş olacağız, Sokağın havasını teşkilatlarımıza daha çok yansıtacağız. Birinci Olağan büyük kongre sürecimizi sonbaharda başlatacağımızın müjdesini vermek istiyorum. Teşekkür ziyaretlerine başlayacağım. İllerde Rize, büyükşehirlerde Konya ile başlayacağım.

Sağda solda pek çok dedikodu var. Hiç bunlara kafanızı takmayın, biz işimize bakalım. Birileri parti kuruyormuş, hiç bunları kafanıza takmayın. Çok içimizden ayrılıp parti kuranları gördük. Şu anda sorsam adını sanını hatırlamazsınız. Bu işler böyledir. Bu tür ihanetlerin içerisinde olanlar bu işin bedelini de ağır öderler."

Yorumlar (9)
Duzceli 1 yıl önce
ümitbeý mi yaptı..AllaAllah.. bırakın bu işleri ..muhalefet görevini iktidar görevi ni yapsın..saçmalamışsın.
eve fındık alamayacaz yan 1 yıl önce
insaf ya millet evine fındık alamayacak. üreticiye 18,5 lira fındık var alırmısın desen kimse almaz ama satarken iyi tabi
fiyat iyi 1 yıl önce
herkes tutturmuş maliyetler yüksek fiyat yine düşük diye hangi maliyetten bahsediyoruz millet tarlanın yolunu unuttu gübre atmaya yövmiyeci ot biçmeye yövmiyeci toplamaya yövmiyeci tüccar gelip tarladan alsın fındığı eeee üretici bu işin neresinde anlatın dinleyelim
Yok 1 yıl önce
Ya adam açıkladı bayramdan sonra almaya başlayacak tmo diye halen aralık mi diye soruyosunuz dinleyin önce
Ali 1 yıl önce
Fıyat ıyı ama Aralık'ta alacaklarsa bıır anlamı yok
çiftçi kazım 1 yıl önce
Bu fiyatla ne zaman alcak tmo? 15 ekimde mi 15 aralıkta mı? bunun bir tarihi yoksa tüccar yine istediğini yapar.
ozc 1 yıl önce
fındık fiyatları açıklandı nerede yorumlarınız sesinizmi kısıldı kısık sesli ........sizi
Ozc ye yanıt 1 yıl önce
Kardeş bu şartlarda fındık en az 20 TL olmalıydı yövmiye para ne kadar oldu haberiniz var mıı
Sonunda 1 yıl önce
Hak edilen olmadı belki ama belimiz en azından biraz doğruldu uğraşan vekilim sayın Ümit Bey Allah sizden razı olsun çok şükür bir şeyler değişiyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
açık