banner615

banner614

banner701

GENÇ ÇİFTÇİLERE 30 BİN TL HİBE

banner619

Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu, "Genç Çiftçilere 30 Bin TL Hibe Verilecek"dedi.

Ekonomi 05.04.2016, 16:09
1749
GENÇ ÇİFTÇİLERE 30 BİN TL HİBE
banner682

 Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan kırsal kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Genç Çiftçiler Hibe Desteği Hakkında Tebliğ (Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Proje Kapsamında  Hayvansal, Bitkisel, Yöresel ürünler ile tıbbi aromatik bitki üretimine yönelik proje yatırımları olan 18 - 40 yaş aralığında proje sahibi gerçek kişilere 30 bin TL'ye varan karşılıksız hibe desteği verilecek. Nüfusu yirmi binden az olan yerleşim birimlerinde ikamet edenler yada hibe sözleşme tarihi itibariyle İkamet edeceğini taahhüt edenler müracaat edebilecek. Düzce İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu "Genç Çiftçi hibe desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerin uygulama rehberine uygun olarak hazırlayacakları projelerini öncelikle gencciftci.tarim.gov.tr adresinden ön başvuru yapılması gerektiğini hatırlattı. Başvurusu süresi içerisinde dosya teslimi isteneceği belirten Kabaoğlu,  12 Nisan 2016 tarihinde başlayan başvuruların 11 Mayıs 2016 tarihi mesai bitiminde sona ereceğini açıkladı. 

banner710
Yorumlar (17)
seyhmus 4 yıl önce
Projem yok ama duveyi beslemek istiyom havvancilik ugrasiym projem olmassa yinede basvura bilirmiyim ,??
ismail KILIÇ 4 yıl önce
Krediyi aldık.... diyellim ürettik.....değerine pazar bulabilecekmiyiz .günlük...politikalarla geleceği.. nasıl görebiliriz..
ardahanlıı 4 yıl önce
şu yaş sınırını kaldırın da tüm çiftçiler yararlansın bu krediden. ekim zamanı geliyor çiftçiye destek olun bu yaş sınırını kaldırın lütfen...
Sadece insana 4 yıl önce
Fındık harici ne yapılabilir mesele emeğimiz sömürülmeden ne ekip dikipte kazanırız sen onu söyle.ahkam kesme
zekI ayan 4 yıl önce
Şartlar nedir
Sadece İnsan 4 yıl önce
10 tane yorum varsa 8 tanesi Fındık. Yahu arkadaşlar sizin yüz yıllar geçse olayınız hala fındık mı olacak? 2016 yılındayız beyler,neden artık yeni şeylere yönelmek gibi bir fikri düşünmüyorsunuz? Düzce'de gerçekten verimli yerler de var,yerin yoksa kiralar ucuz neden hala fındık? Çünkü düşünceniz çalışmak değil. Fındığı ekeyim, sene de 10 gün uğraşırım 5-6 günde de toplarım, yövmiye çok 20 lira olsun, fındığın da kilosu 50 lira olsun 3-5 sene toplarım bana yeter. Zihniyet bu. Yemin ediyorum şu dağıtacağınız 30 bin liraların yarıdan fazlası havaya saçılmış para olarak akıp gidecek.
Yaşlı çiftci 4 yıl önce
35 senedir çifcilik ettim anladımki 3 sene tüccarlık etmek daha iyi.
Bekir 4 yıl önce
Fındık 8 lira ne medyada ses var ne yetkililerde çiftci perişan.milletin ektiği diktiği paramı ediyor hiç mercedese binen çiftci gördünüzmü yada binmeyen tüccar?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24°
parçalı bulutlu