banner615

banner614

banner701

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ ÖN PLANDA

banner619

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yerel seçim çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Amaçlarının 'gönül belediyeciliği' yapmak olduğunu belirten Özhaseki, bu amaç için uğraştıklarını söyledi.

Ekonomi 21.08.2018, 14:42 21.08.2018, 17:40
598
banner682

24 Haziran seçimlerinin ardından hemen gündeme gelen yerel seçimler için partiler, Kurban Bayramı’nın bitmesini bekliyor. Bayram sonrası partilerin seçim çalışmalarına başlaması beklenirken AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Onlar da buna artık son derece riayet edecekler"
Özhaseki, şu ifadelere yer verdi:

''Biz kendi teşkilatımızın ve diğer partilerin durumunu takip ederek kendi içinde bunu zaten sürekli olarak raporlayıp sonra da neler yapabileceğimizi hedef koyarak yapan bir partiyiz. Son kongredeki yenileşmeden sonra yeni bir dinamizmle, aşkla ve şevkle yerel seçimlere hazırlanacağız. Biz biliyoruz ki yerel seçimlerin Türkiye'de çok değişik evreleri vardır. Bir dönem özellikle benim de içinde bulunduğum 1994 yılına gelene kadar bu ülkede çok ideolojik belediyecilik anlayışı vardı. Sonrasında hizmet belediyeciliği başladı. Marka şehirler arka arkasına geldi. Bu yeni dönemde Cumhurbaşkanımızın da işaret ettiği gibi artık bütün hizmetleri yapabiliriz ama bu arada 'İnsanların gönlünü de yapacağız, onların da memnuniyetini alacağız' diyerek gönül belediyeciliği seferberliği başlattık. Birçok arkadaşımız bunu, aslında gönül belediyeciliğini yapıyor. Bazen iş yoğunluğundan bunu ihmal eden arkadaşlarımız da vardı. Onlar da buna artık son derece riayet edecekler."

“Bunun olumlu sonuçlarını görüyorum”
21 yıllık belediye başkanlığı tecrübesi de bulunan Mehmet Özhaseki, Türkiye'de şehirciliğin ve belediyeciliğin ilk sırasında partilerinin olduğunu söyledi. Özhaseki, şunları kaydetti:


"Tabii ki Türkiye'de şehirciliğin ve belediyeciliğin bir numarası AK Parti. Bunu herkes biliyor. Biz kendimizi ve kadrolarımızı yenileyerek inşallah seçimlere hazırlanacağız. AK Parti'nin yönetim anlayışı diğerlerinden biraz farklı. Ben biliyorum ki ana muhalefette birçok sıkıntılı arkadaş var. Kendi içlerinde oturduğumuz zaman bizlere bile ifade ediyorlar, 'Şu belediye var ya yaktı canımızı' diyorlar ama hiçbir işlem yapmıyorlar. Dışarıdan sorulduğunda da 'Bizim adam süper' diyorlar. Böyle bir şey yok. Benim eskiden genel başkan yardımcılığım zamanında biz bazılarını partiden attık, 'Biz partimizde sizi istemiyoruz' dedik. Bu kadar basit. MYK kararıyla dışarıya attık. Sonrasında bazı belediye başkanlarımızın görevlerine son verildi. Yani millet illaki 5 sene diye beklemek zorunda değil. Parti yakından takip ediyor. Bunun ben olumlu sonuçlarını görüyorum. Bunun gerek Güneydoğu'da gerekse başka yerlerde yaptırdığımız çalışmalar neticesinde, ortaya koyduğumuz bu tavrı, milletin desteklediğini de biliyorum'."

Haber: M. AYDIN


 
banner710
Yorumlar (10)
Köylüm 2 yıl önce
Hemen yazıp çizmeyin ben ce CHP belediyeleri nasıl çalışıyor gidip ders alsınlar CHP olan iller en yaşanılır ve mutlu insanların olduğu yerler akp Allah namaz din diyor en çok kibir çalma kul hakkı onlarda reise devam akp
Xxx 2 yıl önce
Bu millete her şey hak
Adnan 2 yıl önce
Bu millet şamar oğlanı değil. Halk karşısında adam arıyor adam. Birde bu belediyelerin 18/b maddesini düzeltin veya kaldırın. Yasaları kendi menfaatlarına göre çıkartan siyasetçilerden millet bıktı.
Tbt 2 yıl önce
Gönül belediyeciliği mi? 18. madde ile yerlerine çöken belediyecilik dediniz herhalde! Bir de fındık sorunu var, bu iş artık büyüdü. Bir vekil kaybedildi, neden? Sorun patron-lara...
Çilekeş 2 yıl önce
Akp li belediyeler hırsız dolu.ama hangisini takip edecen.malı alan götürdü.trilyonluk borçlarını kapatan başkanlar var.hayırlı işler.
Düzceli 2 yıl önce
Sn bakan il ilçe gençlik kolları komple değiştirirseniz siz ak parti olarak kazanırsınız hepisinin havası kendilerini yüksekte görmesi bir vekili kaybettirdi karar sizin.
Çifyci 2 yıl önce
Hikmet keskini alın , söylediği her şey yalan çıkıyor. Fınd3ık söz 20 sinde en az 14 tl hani, bayram bitiyor.kurbanlık için az olan fındıkta sattık.birde görüşme yapamayıyoruz. Randevu alamıyoruz.Cumhurbaşkanı yola 10 kez göeüşürdüm. Yazık
İslahatçı 2 yıl önce
Kaynakları verimli kullanan... milletin parasını çar çur etmeyen deseniz daha iyi olmaz mı ? ... yok olmayacak biliyorum ama yinede sorayım dedim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12°
kapalı