banner615

banner614

banner701

“MELEK YATIRIMCILIK”

banner619

Gelişmiş ekonomilerde bir yaşam tarzı olarak yerini alan Melek Yatırımcılık, TOBB Düzce İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları tarafından düzenlenen seminerde ele alındı. Kendisi de bir melek yatırımcı olan Ergin Kaya; “Herkes yatırımcı olabilir. Farklı ölçeklerde yatırımlar yapabilir. Bu sorunun tıpkı bir girişimci gibi ele alınması ve girişimci gözüyle meselelere yaklaşılması gerekiyor.” dedi

Ekonomi 20.12.2019, 10:40 20.12.2019, 10:45
419
“MELEK YATIRIMCILIK”
banner682
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren TOBB Düzce İl Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları, fikirlerini dünya pazarına sunmak isteyen girişimciler için ‘Start-Up ve Globalleşme’ semineri düzenledi.
Seminer, Düzce Teknopark Binası içerisinde faaliyet gösteren IDETEK/UK/TR Ceo’su ve Melek Yatırımcı Ergin Kaya’ın sunumuyla Düzce Teknopark Konferans salonunda gerçekleşti.


“Ülke olarak eğitimli personel konusunda sorunlar yaşıyoruz”
Seminerin açılış konuşmasını yapan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, şu ifadeleri kullandı: “Dünya’da yeni nesil yatırım trendi Melek Yatırımcılık modeli. Burada hocamız bu konuda sizlere önemli bilgiler verecek. Ülke olarak eğitimli personel konusunda sorunlar yaşıyoruz. Meslek yüksek okullarımıza giden öğrencilerimizi ara eleman değil aranan eleman konumuna getirmemiz gerekiyor. Öğrencilerimizin de kendilerini farklı kılacak yetenekler edinmeleri gerekiyor. Ülke olarak okuma alışkanlığımız zayıf. Bu konuda da kendimizi geliştirmemiz ve okumaya daha çok eğilmemiz gerekiyor. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak eğitime katkı vermeye, eğitim yuvalarının ihtiyaçlarını imkanlarımız doğrultusunda karşılamaya çalışıyoruz.”


“Bir şeyler eksik kalıyor ki sonuç alınamıyor”
Türkiye’de Start - Up ve girişimcilik noktasında son yıllarda önemli gelişmelerin olduğunu gözlemlediklerini aktaran İDETEK CEO’su Ergin Kaya; “Teknoparklar ve Teknoloji Transfer Ofisleri açılması da bu konuda bir dönüm noktası diyebiliriz. Ancak bir şeyler eksik kalıyor ki sonuç alınamıyor. Bana göre en önemli sorun yatırımcıların örgütlenememesidir. Herkes yatırımcı olabilir. Farklı ölçeklerde yatırımlar yapabilir. Bu sorunun tıpkı bir girişimci gibi ele alınması ve girişimci gözüyle meselelere yaklaşılması gerekiyor. Kısa vadede de bir sonuç almayı beklemek mümkün görünmüyor. Sistemli ve disiplinli çalışmak ve beklemek gerekiyor.” şeklinde konuştu.
Gerçekleşen seminerde, konuşmacı Kaya, Start- Up firması seviyesinden global firma olmaya kadar uzanan zorlu yolda bir girişimcinin dikkat etmesi gereken tüm detaylar ve başarılı global firma örnekleri sunulurken soru-cevap bölümünde çok verimli fikir alışverişleri gerçekleştirdi.


Melek Yatırımcılık nedir?
Melek yatırımcılık; erken aşamada olan yüksek risk ve yüksek büyüme potansiyeli içeren girişimcilere yapılan yatırımı ifade ediyor. Girişime, yaptığı yatırım miktarı karşılığında hisse almakla beraber bireysel destek sunuyor. Melek Yatırımcılık gelişmiş ekonomilerde bir yaşam tarzı olarak yerini alırken, üretimi aktif bir şekilde destekliyor ve istihdama gözle görülür katkılar sağlıyor.

 
Yorumlar (0)
34°
açık