banner615

banner614

banner701

ONA DA GÖZ DİKTİLER

banner619

Zam ha geldi ha gelecek derken, bugüne kadar simit zammıyla ilgili farklı mercilerden açıklamalar yapılmıştı. Tezgâhlarda 1.25, fırınlarda ise hala 1 TL’ye satılan simitte fiyat karmaşası devam ediyor.

Ekonomi 06.10.2018, 10:49 06.10.2018, 16:44
939
banner682

Son zamanlarda birçok ürüne zam gelmiş ve özellikle un ve susama gelen zamların ardından hem ekmeğin hem de simit, poğaça, talaş gibi unlu mamullerin fiyatında zam yapılacağı da dillendirilmeye başlanmıştı.
 
Geçtiğimiz günlerde Öncü TV’yi ziyaret eden Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz’ın Ekim ayı başından itibaren simit fiyatlarının 1,25’te sabitleneceğini açıklamasına karşın, zam var mı yok mu? tartışmalarının ortasında kalan Düzce’de dikkat çeken bir gelişme yaşandı.
 Tezgahlarda fiyatı 1 lira 25 kuruş iken fırınlarda ise 1 lira olarak satılmaya devam edilen simitte ki bu durum vatandaşın da isyan etmesine neden oluyor.
Yaşanan bu karmaşa sonrasında simitteki farklı fiyat uygulaması kafalarda soru işareti oluştururken, bu konuda nasıl bir önlem alınacağı ya da nasıl bir açıklama yapılacağı ise merakla bekleniyor. 

Haber: M. AYDIN

Yorumlar (12)
Her şeye zam var ekmeğe y 1 yıl önce
Aklınıza ne geliyorsa a dan z ye her kalem ürüne zam var kimse karışmaz ama ekmeğe zam gelicek diyince valisinde bakanlığına kadar herkes sov pesinde gecesi gündüzü olmadan calısan ve her kurusunda alın teri olan fırıncı mı suclu?
Alperen 1 yıl önce
Bu fırıncılar zaten gözleri doymamıştı zam zam diye diye milleti kanını emmeyi det edinmişlerdi şimdi kına yakabilirsiniz işcinin ve fakirin bir simiti kalmıştı onuda hiç edin Ama Düşmez kalkmaz bir Allah Bugün Dünya Yarın Ahiret Efendiler....
düzceli 1 yıl önce
bugün hakan unlu mamüllerden aldım 1,25 tl ..şaguç köprüsündeki istanbul kır pidecisinde ise 1,5 tl .. bazı simitçilerde 1 tl belediye ye gerek yok herkes kafasına göre takılıyor
Zanaatkar ve Esnaf Düzcel 1 yıl önce
Çayın 1,25 olduğu ( alt tarafı su ) yerde simit 2 ekmek 3 tl olmalı , . Çay neden zamlandı. Ekmek.simit.kadar öasrafı ve uğraşısı yok. Nerde KESKİN. nerede BAŞKAN. Çaya neden kimse bir şey diyemiyor.
Mustafa 1 yıl önce
Arkadaş herşeyin pahalilastigi bir yerde simite zam gelmesi gayet normaldir. Mazota elektriğe doğal gaza gelen zamma da aynı tepkiyi neden gostermiyorsunuz?
Zeki 1 yıl önce
Amerikan oyunları bunlar reis sizi bi yakalarsa
Hk 1 yıl önce
Simit poğaça 3 lira olmalı paket ayran 5 lira artık simit yemekte zengin işi olmalı fakir çok su az un karıştırıp yal yapıp yesin fukara ölsün bi zahmet
duzceli 1 yıl önce
hastane acil kantini denetlensin 0.5.tl şu 1.25 kuruş önce kamudakiler denetlensin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur