banner615

banner614

banner701

TEŞVİK İÇİN GERİ SAYIM

banner619

Düzce ile birlikte 49 ilde teşvik süresinin uzayıp uzamayacağı konusunda Başbakan'ın nihai karar bekleniyor. Süre uzarsa Düzce bir yıllığına olsun derin bir nefes alacak. Uzamazsa işte o zaman sorunlar başlacak.

Ekonomi 31.12.2009, 12:16
198
TEŞVİK İÇİN GERİ SAYIM
banner682

Düzce ile birlikte 49 ilin beklediği teşvik süresinin uzatılıp uzatılmayacağı kararını Başbakan verecek. Başbakan'ın nihai kararını 2009 yılının son gününe kadar açıklamaması bu illeri tedirgin etmeye devam ediyor.
Düzce ve diğer illerin sivil toplum kuruluşları ve sanayicileri, Başbakan'ın kararı sürenin uzaması yönende olsaydı bugünü kadar açıklardı. Yıl bitti ancak henüz açıklama yok. Umudumuzu kaybetmemekle birlikte her dürlü sürprize hazırlıklı olmalıyız şeklinde değerlendirmelerde bulunuyorlar.
Yıl bitsede son ana kadar Başbakan'ın sözkonusu illerde teşvik süresi bir yıl daha uzatıldı şeklinde açıklama yapabileceğini belirten siyasiler ise “Teşvik kapsamı dışında kalan illerin büyük baskısı var. Sayın Başbakan'ın kararının gecikme nedeni bu baskılardan kaynaklanıyor. Ancak her ne olursa olsun vereceği kararla hem Düzce'yi hemde diğer illeri mağdur etmemek için en doğru kararı vereceğine inanıyoruz.” dediler.

Yorumlar (0)
19°
açık