banner615

banner614

banner701

GÖLYAKA’DA SU SIKINTISI

banner619

Gölyaka’nın Kemeryanı Köyü’nde su sıkıntısı yaşanıyor. Haber merkezimize gelen şikayetlerin ardından Öncü Haber’e konuşan köy muhtarı İlhan Seven, İl Özel İdaresi ile birlikte su borularındaki bakım-onarım çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Günlük 200 ton su dağıtımı yapıldığını söyleyen Seven, boruların değişmesi için dilekçe yazacaklarını belirtti.

Gölyaka 19.08.2019, 11:48 20.08.2019, 17:39
1827
banner682

Gölyaka’ya bağlı Kemeryanı Köyü’nde su sıkıntısı yaşanıyor. Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar, şebeke suyunun Ağustos ayının başından itibaren kesik olduğunu ve büyük mağduriyet yaşadıklarını belirtti. Dün akşam şebeke suyunun tekrar geldiğini söyleyen vatandaşlar, kirli su aktığı için kullanamadıklarını aktardı.

Konuya ilişkin Öncü Haber’e konuşan Kemeryanı Köyü Muhtarı İlhan Seven, su kesintisinin 17 gün sürdüğünü fakat 18 Ağustos akşamı itibariyle kesintinin giderildiğini belirtti.

17-18 Temmuz tarihlerinde Düzce’yi etkisi altına alan sağanak yağmur sonrası Akçakoca, Cumayeri ve Gölyaka ilçelerini etkisi altına alan sel afetinden sonra kesintisinin olduğunu belirten Kemeryanı Köyü Muhtarı İlhan Seven, sel afeti ve sonrasında yağan yağmurlarla birlikte su boruların deforme olup zarar gördüğünü söyledi. Seven, vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için çalışmaların İl Özel İdaresi ile müşterek şekilde sürdüğünü de sözlerine ekledi.

Kendisinden şikayetçi olan vatandaşları anlamadığını söyleyen Kemeryanı Köyü Muhtarı İlhan Seven, vatandaşları çalışma sahasına gelip gözlemlemeye davet etti.

Muhtar Seven, yaklaşık 600 nüfuslu ve 200 haneli Kemeryanı Köyü sakinlerine günlük 200 ton su dağıtımı yaptıklarını belirtti. Şebeke suyunun üçte ikisini verebildiklerini söyleyen Kemeryanı Köyü Muhtarı İlhan Seven, akşam mağduriyet yaşanmaması için suyu sabah kesip akşam açtıklarını söylerken sözlerini, çalışmalar ilerledikçe boruların değişmesi için dilekçe yazacaklarını söyleyerek noktaladı.

HABER: M.KADAŞ
 

Yorumlar (5)
Adil 13 ay önce
İstilli gurubu köyleri bu çamuru parası ile 10 yıldan beri içiyor valilik bu sorunu çözemiyor, valilik memurları da acaba çamurlu sudan içiyorlarmı
Engin 13 ay önce
Size gelen vatandaşlar suyumuzun sadece gündüz kesildiğini söyledimi acaba gündüz suda bakım olduğu için kesinti oluyo ve gece suyumuz akıyo ve iciliyo
Gerek yok 13 ay önce
Üçyol köyü İslahiye köyü şaziye köyü Fevziye köyü sular çamur akıyor çocuklar hasta oluyor bir muhtar dovmeden bu iş çözülmeyecek herkes seçim zamanı geliyor kim hakkımızı yerse âllah bin belasını versin
Kemeryanı Köyü 13 ay önce
Sayın Şeyda Hanım,
Sapakta 5 yıldır sular çamurlu, kötu diyosunuz. Bizim sular 17 gündür akmıyordu el birliğiyle,köyümüzun insanlarıyla hallettik çok şükür.
5 yıldır sıkıntı varsa ya sizin insanınızda yada muhtarınızda is yok demektir.
Şeyda yıldız 13 ay önce
Sadece kemer yaninimi sapakta sulari kesiyorlar hergun sular camur gibi camur akıyor resmen bi el atan olmuyor hangi devirde yasiyoruzda su kesintisi yasiyoruz anlamadim gitti muhtardamis iş yok cozemedim 5yildir ayni sıkıntı bi çözüm
19°
açık