banner615

banner614

banner701

“HER ARAYAN BULAMAZ LAKİN BULANLAR ARAYANLARDIR”

banner619

Gölyaka ilçesinde açılan sondaj kuyularından ilk müjdeli haber geldi. Gölyaka Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarda 2 Numaralı sondaj kuyusunda yerin 800 metre aşağısından termal su çıkartıldı. Konu ile ilgili Öncü Haber Muhabirine açıklamalarda bulunan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Karadeniz’de bulunan doğalgaz rezervi ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözünden alıntı yaparak, “Her arayan bulamaz, lakin bulanlar arayanlardır” dedi.

Gölyaka 12.09.2020, 23:17 13.09.2020, 15:42
8151
banner682

Sevindiren haber akşam saatlerinde geldi…

Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın göreve gelmesinin ardından başlatılan, turizm ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Göreve ilk geldiği anda ilçeyi turizme kazandırmak için kolları sıvayan Demircan, ilk olarak ilçedeki termal su yataklarını açığa çıkartmak için çalışma başlatmıştı. Çalışmalar kapsamında ilçenin  4 farklı noktasında sondaj çalışmaları başlatıldı. Çalışmalardan sevindiren haber ise akşam saatlerinde geldi.

Gölyaka ilçesine bağlı Hacıyakup Köyü Merası, Aksu deresinin kenarına açılan 2 Numaralı sondaj kuyusunun 800 metre altından termal su çıkartıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini hatırlattı…

“Her arayan bulamaz, lakin bulanlar arayanlardır…”

Konu ile ilgili Öncü Haber Muhabirine görüşlerini açıklayan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Karadeniz’de bulunan doğalgaz rezervi ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Her arayan bulamaz, lakin bulanlar arayanlardır” sözünü hatırlattı ve Gölyaka ilçesinde ki sondaj çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

“800 Metre aşağıda suyu bulduk…”

Demircan, “Şu anda Hacıyakup Köyü Merası Aksu deresinin kenarında bulunan 2 Numaralı sondaj kuyumuzun 800 metre altından termal suyu çıkarttık. Suyumuz 40 derece sıcaklıkta olup, saniyede 50 Litre çıkıyor. Bu bizim için güzel bir gelişme. Bir hafta, 10 gün sonra Hacıyakup Köyü Efteni kaplıcaları yakınındaki 1 No’lu sondaj kuyumuzda çalışma başlatacağız” dedi.

“Sondaj çalışmalarımız devam edecek…”

Öncü Haber Muhabiri’nin, “Bulunan termal suların üzerine bir tesis yapılacak mı?” sorusu üzerine Demircan, “Evet bu bölgeye tesisler kurulabilir, bu termal sular seracılık alanında kullanılabilir. Diğer sondaj kuyularından da umutluyum. Çalışmalarımız devam edecek. Şu anda bir şey söylemek çok erken” diye cevap verdi.  

Haber: Savaş ARI

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (13)
Reklam 2 hafta önce
Reklam için beyaz ayakkabiyla işin son zamanında sanki varmış gibi fotoğraf cektirenide ilk defa gordum
Oyavcisi 2 hafta önce
Teknoloji icat oldu mertlik bozuldu diyenler kaybedenlerdir.
Cebini dusunen cuntaciler yuzunden bugune kadar ulkeye yatirim yapilmadi.memleket sevdalisi olanlar yatirimlari yapar.ingilteredeki tefeciden korkmaz.niye yuksek faizli borc alub paralari ban getirmiyon diye.bugune kadar ulke parisina ingiliz tefeciler elkoydu maşa ci yoneticiler araciliyiyle.
Ahlakli milli duruslu yoneticiler cogalmali.
Musa Kaval 2 hafta önce
MaaşAllah Başkan Bey, gayretleriniz Allah'ın izniyle netice veriyor. Rabbim çalışmalarınızı bereketlendirsin.
Ramazan 2 hafta önce
Gölyaka ilçesinden yeraltı termal sularının geçtiği bilinen bir şey. Bolu ilinde de kaplıcalar var. Japonyadan beri gelen güzergah uzerindedirler. Termal kaynak su kuyusu açılmış güzel de eskiden beri bilen kişileri aptal yerine koymak aptallıktır. Şimdi teknoloji gelişti ve termal suyu yer yüzüne çıkarıldı. Bunun için tuhaf cümleler kullanarak kendilerini üstün görmek günahtır. Saygılar....
Vatandaş (Tarafsız) 2 hafta önce
Sondaj makinesi çıkalı uzun yıllar oldu sen yeni kesfettiysen teknolojiyi he işte onu bilemeyiz öncekiler yapmamış demek ki şimdi ki sayın başkan yapıyor bunu takdir etmek gerekir.
halk 2 hafta önce
sevinsek mi gülsek mi.
Düzceli Cabbar 2 hafta önce
Hayırlara vesile olur İnşallah. Yapılacak olan tesislerin de halk hitab etmesini diliyorum. Önceki tesis gibi sosyete oteli olmasın lütfen.
ÜMİT YILMAZ 2 hafta önce
Rabbim cc gücümüze güç katsın. Birliğimizi daim etsin.Hayırlı olsun inş.
Veysel BAĞCI 2 hafta önce
MeaşAllah sübhanAllah
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık