banner615

banner614

banner701

SADECE AKÇAKOCA'YA SÖZ VERDİ!

banner619

İstanbul'a su veren ve bu yüzden havzası koruma altına alınan Düzce'de İSKİ'nin işi ağırdan alması yüzünden 5 ilçe atık su arıtma tesisi için 10 yıldır bekleyedursun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun zaten mevcutta tesisi olan Akçakoca'ya destek sözü vermesi 'Popülizm yapıyor" şeklinde yorumlandı.

Gölyaka 08.07.2019, 11:35 08.07.2019, 15:42
6817
banner682

Sadece Akçakoca için söz verdi

İstanbul'un su ihtiyacını karşılaması nedeniyle içme suyu koruma havzası içine alınan Düzce'de ilçelere yapılacak atık su arıtma tesisleri için yıllardır bekleyiş devam ederken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Başkanı Ekrem İmamoğlu sadece ziyaret ettiği Akçakoca'ya destek sözü verdi. Zaten mevcutta atık su arıtma tesisi olan ve bunu ileri biyolojik bir tesise çevirmek isteyen Başkan Okan Yanmaz, İmamoğlu'nun gelişini fırsata çevirdi.

5 ilçe 10 yıldır bekliyor

Yanmaz ve İmamoğlu arasında gerçekleşen özel görüşmede İmamoğlu’nun Yanmaz’a takibi ve hızlandırılması yönünde söz verdiği Akçakoca İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisleri’nin kısa sürede yapılacağına artık gözler kesin gözüyle bakılırken, şimdi gözler arıtma olmadığı için göz göre göre su kaynaklarının kirletildiği ilçelere çevrildi. Yığılca, Gölyaka, Çilimli, Cumayeri ve Kaynaşlı, 10 yılı aşkın süredir atıksu arıtma tesisi kurulması için bekliyor.Bir arpa boyu yol alınamadı

Bilindiği gibi Kısa adı İSKİ olan İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi sorumluluğunda olan ve onun izni olmadan havzada tek çivi çakılamayan Düzce'nin su kaynaklarının korunması adına önemli bir ihtiyaç olan atıksu arıtma tesisleri konusunda bir arpa boyu yol alınamadı.

Komşular tesislerini son teknoloji ile donatıyor

Merkez ilçe ve Akçakoca dışındaki ilçelerde bulunmayan yatırımla ilgili 10 yıldır süren bekleyişte son olarak Kaynaşlı Atıksu Arıtma Tesisi için ihalenin yapıldığı ve çalışmalara başlanacağı açıklanmıştı. Ancak her inşaat başlamadan önce gelenek haline dönüşen "ilk kazma vuruldu" yönünde bir açıklama Kaynaşlı'dan hala gelmezken, yanı başımızdaki iller mevcut tesislerini son teknoloji özelliklerle donatıyor.

Göreve yeni gelen Ekrem İmamoğlu'nun Akçakoca'da zaten olan arıtma tesisini ileri teknolojiye taşıma sözü verirken, acil ihtiyaç olan ilçelere de aynı desteği verip vermeyeceğini zaman gösterecek.

banner710
Yorumlar (28)
yakıştımı 11 ay önce
arkadaşım her tarafımız rezillik öncü sen bari yandaş medya grubuna geçme ...
Ayiptir be 12 ay önce
Duzce belediyesinin borcunu aciklayin once
İstanbul buyuksehir belediyesi baskani imamogluna laf soylemek oncu haberemi kaldi
Madem tarafsiziniz bolu belediyesinden maas alup ama halen duzcede yasayan kisileri yazin
Akp borazanligi yapmayin
Düzceli2 12 ay önce
O kadar imamhatip yaptılar en iyi imamı yine CHP çıkardı
Yerli 12 ay önce
O ne biçim haber basligidir yahu.
vatandaş 12 ay önce
ya arkadaş düzcenin ilçelerindeki su sıkıntısının suçlusu da imamoğlu diyecekseniz nerdeyse.yok akçakocanın suyunu yapacak, yok diğer ilçelere destek olacak mı? var ya komedimisiniz nesiniz.
veli 12 ay önce
yapılırsa herkes alkışlar ama yapılmazsa o zaman reklam deriz.
Bir sağa sola bakın 12 ay önce
İmamoğlundan önce İSKİ çilimli ve kaynaşlıda çalışmalara başladı. Sizde haberci olarak bir araştırın sonra haber yapın.
Murat 12 ay önce
Düzceli insanoğluna ne zaman sahip çıktı da şimdi şefaat istiyor, akp 25 yıldır istanbul belediyesini yönetti ne verdi,,sıfır, insanoğlundan da birşey istemeye yüzümüz yok,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
hafif yağmur