banner615

banner614

banner701

SEL FELAKETİNİN YARALARI SARILIYOR

banner619

Gölyaka ilçesinde yaşanan sel felaketinin yaraları sarılmaya devam ediyor. Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın talimatıyla belediye ekipleri sele neden olan derelerde ıslah çalışması yaparken, tıkanan menfez ve köprüler kırılarak yerlerine CTP boruları yerleştirildi.

Gölyaka 21.06.2020, 11:30
2134
SEL FELAKETİNİN YARALARI SARILIYOR
banner682

Aşırı sağanak yağışlar nedeniyle derelerin taşması, Gölyaka ilçesinde sel felaketine yol açmıştı. Selin en çok etkilediği Yazpınar Mahallesi’nde birçok evi su basmış, tarım arazileri de sular altında kalmıştı. Yaşanan sel felaketinin yaralarının sarılması için Gölyaka Belediyesi de harekete geçti.

Belediye ekipleri, Belediye Başkanı Yakup Demircan’ın talimatıyla sele neden olan derelerde ıslah çalışması yaptı. Aynı zamanda tıkanan menfez ve köprüler yıkılarak, suları tahliye etmesi için yerlerine CTP boruları yerleştirildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, “Belediyemiz fen işleri ekiplerince ilçemiz Yazıpınar Mahallesi’nde, sel nedeniyle tıkanan 2 adet menfez köprünün kırımı yapılarak, yerlerine CTP borular yerleştirildi. İhalesi yapılan derenin, ıslah ve köprü̈ çalışmaları en kısa zamanda DSİ Genel Müdürlüğü kontrolünde yapılacaktır.” dedi.

CTP boru nedir?

CTP boru esnek davranış gösteren, cam elyaf takviyeli termoset reçine ve silika kumdan oluşan kompozit bir malzemedir.

Yorumlar (2)
duzcelı 3 ay önce
keske maskeyle o kadar zaman harcayacagına dere ıslah calısmalarına baslasaydın sayın baskan
ofluözkan 3 ay önce
nerede maske nerede sosyal mesafe başka biri olsa yerden yere vururlardı hadi bunuda eleştrin
25°
parçalı bulutlu