banner615

banner614

banner701

156 YIL ÖNCE VATANLARINDAN SÜRÜLDÜLER

banner619

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Çerkes Sürgünü'nün 156. yılını unutmadı. Er, mesajında"156 yıl önce vatanından sürülmüş Çerkes kardeşlerimizin kaybettikleri yakınları için Allah’tan rahmet diliyor, yaşanan bu tip acı ve yıkımların tekrar yaşanmamasını umuyorum." ifadelerini kullandı.

Gündem 21.05.2020, 10:20 21.05.2020, 10:08
1364
156 YIL ÖNCE VATANLARINDAN SÜRÜLDÜLER
banner682

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Çerkes Sürgünü'nün 156. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İl Başkanı Er, mesajında şu görüşlere yer verdi: "Tarihi günler toplumların tarihsel hafızlarını tazeledikleri, toplum olma bilincinin önemine yeniden vardıkları günlerdir. Dolayısıyla böylesi günleri bir arada, birlikte anmak büyük önem arz etmekte olup, sizlerin de çalışmalarda bulunduğunuz bu önemli günün manasına tekrar vurgu yapmak istiyorum. Soykırım veya sürgün gibi trajedilere maruz kalmış toplumların, bu acıların tekrar yaşanmaması adına böylesi günleri daima hatırlaması, hatırlatması da elzemdir. Dolayısıyla böylesi anmalar tarihi yaşayarak öğrenmenin ve bu bilinçle kimlik kazanmanın yollarından birisidir. En büyük amacımız ve dileğimiz: Yaşanan bu tip acıların bir daha yaşanmaması, Var olduğumuz topraklarda barış, huzur ve istikrar olması ve milletimizin bir arada yaşamasıdır. Acınız acımızdır."

Yorumlar (5)
Düzceli 4 ay önce
Vatanlarından sürgün edilen Çerkes Halkının yaşadığı soykırımı unutmayacağız.
vatandaş 4 ay önce
Büyüksün başkan,Teşekkürler...
METE 4 ay önce
bELEDİYE BAŞKANINDAN DA SİZİN GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ HASSASİYETİ BEKLERDİK..
Ercan sevki 4 ay önce
Çerkes sürgünü diyorsun Çerkesler yani biz komünizm den kaçıp Osmanlıya müslümanlara sığındık kayıplar verdik siz bizim acımızı bilemessiniz dalga geçer gibi komünist Zerdüşt ateist lerle ittifak yapıp Çerkeslerin acısından nemalanmayın
kemal kaya 4 ay önce
kırım turklerine yapılan surgunude anmanızı beklerdik
23°
parçalı az bulutlu