banner615

banner614

banner701

3 KADINDAN 1’İ MARUZ KALIYOR

banner619

Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart’ta dünya kadınlar günü öncesinde yaptıkları basın açıklamasında her 3 kadından birinin şiddete maruz kaldığına dikkat çekti ve kadın ihlallerinin daha az olduğu 8 Mart’lar diledi.

Gündem 07.03.2016, 17:33 07.03.2016, 18:27
719
3 KADINDAN 1’İ MARUZ KALIYOR
banner682

 Her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün olan Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde Kent Konseyi Kadın Meclisi basın açıklaması yaptı.

Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi yönetim Kurulu üyesi Ayfer Yüksel tarafından okunan bildiride, Türkiye’de her 3 kadından birinin şiddet mağduru olduğuna dikkat çekildi. Yüksel, “ Hamileyken bile 100 kadından 8’i şiddete maruz kalıyor. Şiddete maruz kalan her 3 kadından biri ise yaşadıklarını hazmedemeyerek intihara teşebbüs ediyor. Yasalara ve mecburi eğitime rağmen 46 bin kız çocuğu okula gönderilmiyor. Öğrenilip uygulanan bir olgu olan şiddeti maalesef azaltamadık. Çok karamsar bir tablo değil mi?  Bunlar resmi rakamlar… Şiddet sadece kadının kimliğine değil, anne, kardeş, evlat ve Allah’ın emaneti kimliğine en büyük karalamadır.” dedi.

Kadın konusunun 8 Mart’a sığdırılabilecek bir olgu olmadığını söyleyen Yüksel, gelecekte Kadın ihlallerinin daha az olduğu kutlanmaya değer 8 Mart Emekçi Kadın günü olması temennisinde bulundu.

Haber;S.KAŞKIR 

banner710
Yorumlar (4)
Halk 4 yıl önce
Sayın Yüksel Düzce için bir velinimetsiniz tabiki değeriniz bilinirse..Kalbinizin temizliği güzelliği yüzünüze vurmuş.
? 4 yıl önce
cocuklari doverek basliyor siddet, anahtar orada.
ayfer hanım 4 yıl önce
beyköyl
TC Nurgül 4 yıl önce
Yurubeeee ayfer abla kim tutar seniiiiiii
12°
kapalı