banner615

banner614

banner701

AÇIKLAMA BAKAN'DAN GELDİ

banner619

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Fesih kısıtını, istihdamımızı ve çalışanlarımızı korumak için bir süre daha uzatıyoruz. İlave istihdam sağlayan işverenlere de 'ilave istihdam desteği' adı altında bir destek sunacağız." dedi.

Gündem 13.06.2020, 13:03
1864
AÇIKLAMA BAKAN'DAN GELDİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Nakdi ücret desteği alan çalışan sayısı 1 milyon 358 bine ulaştı. 1 milyar 700 milyon lira kaynağı çalışanlara aktardık." dedi.Selçuk, "Fesih kısıtını, istihdamımızı ve çalışanlarımızı korumak için bir süre daha uzatıyoruz. Bu süreçten geçerken ilave istihdam sağlayan işverenlere de 'ilave istihdam desteği' adı altında bir destek sunacağız. Kısa çalışma ödeneğine başvurmuş, ücretsiz izin desteği almış çalışanların normal çalışmaya geçebilmesi için 'normalleşme desteği' sunulacak." açıklamasında bulundu.Bakan Selçuk tamamlayıcı emeklilik sistemine ilişkin de "Temel hedefimiz çalışanımıza emekli olduğunda daha iyi bir gelir seviyesi sağlamak." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3)
Düzce 4 ay önce
Hep işverene yükü yükleyin ne yapalım bizde iban verip yardımmı toplayalım.ne günlere kaldık
Ziko 4 ay önce
Benim çalışarak hak ettiğim tazminatımın tasarrufunu bana bırak.Sizin ilk önceliğiniz normal emeklilerin yaşam standardını iyileştirmek olsun.Birinci emekli maaşına ne veriyosunuzki tazminattan ikinci emekli olanlara zaten bişey vermiyeceksiniz.Kısacası tazminatlara göz dikmeyin.
Maun 4 ay önce
Imamlara 3600yerine 3 lü baska birsey verilsin.3 aydir yatiyorlar.5 vakit namaza 5 milyar..Herseyi parayla yaparlsr..Allah camilerinizi bile elinizden alirda bakakalirsiniz..
16°
parçalı az bulutlu