banner615

banner614

banner701

AK PARTİ MÜDAHALE EDİYOR MU?

banner619

AK Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında devlet okullarına çalıştırılmak üzere, Akçakoca Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesine 31 yardımcı personel, 2 de güvenlik personeli kazandırıldığını söyledi. İlçedeki okullarda branş ihtiyacına bağlı olarak yapılan ücretli öğretmen görevlendirmelerinde ise parti olarak müdahale etmelerinin kesinlikle söz konusu olmadığını vurguladı.

Gündem 14.10.2019, 12:35 14.10.2019, 16:56
4259
banner682
Düzce'de Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda Toplum Yararına Program kapsamında 9 ay süreli çalıştırılmak üzere yapılan işçi alımlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Akçakoca İl Başkanı Esvet Sarıoğlu, Düzce bölgesi için 550 kişilik kontenjan ayrıldığını, çok daha fazla başvuru olduğu için kura çekimine gidildiğini bildirdi.

31 yardımcı, 2 güvenlik personeli
Personel alımında ve ücretli öğretmen ataması konularında ilçe teşkilatı olarak hiç bir müdahalelerinin olmadığının altını çizen Başkan Sarıoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:"Bildiğiniz üzere Milli Eğitim Bakanlığı Düzce bölgesine 550 tane İŞKUR üzerinden toplum yararına program çerçevesinde personel sayısı verdi. Bunun üzerine aşırı biçimde bir başvuru oldu. Biz de bunu hakkaniyetli olsun diye kura noktasında değerlendirdik. Tabii bunun belli kriterleri var. Kura sonunda Akçakoca’ya 31 yardımcı personel, 2 de güvenlik personeli temin ettik ve okullara dağıtımı yaptık. Tabii gönül isterdiki 33 değil de 60-70 kişi olsun. Ama ne yazık ki devletin Düzce bölgesine verdiği rakam bu sayıda kaldı."

"AK Parti İlçe Başkanlığı olarak herhangi bir dahlimiz yok"
Ücretli öğretmen görevlendirmelerine parti olarak hiçbir şekilde müdahale etmediklerini vurgulayan Sarıoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Milli Eğitim’de ücretli öğretmenlik konusu var. Ücretli öğretmenlik konusunda bizim AK Parti İlçe Başkanlığı olarak herhangi bir dahlimiz yok. Onlar tamamen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uhdesinde. Onlar kendileri bunun planlamasını yapıyorlar. Ama eminizki Milli Eğitim Müdürlüğümüz en iyi şekilde dağıtımı yapmıştır. Bu konularda kamuoyunda bazı dedikodular olduğu için bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettim. Bu faaliyetler bizim uhdemizde değil."
banner710
Yorumlar (9)
Akçakocalı 10 ay önce
Müdahaleleri yokmuş. Yersen.
esvet bey 10 ay önce
diye yazdığım yazının devamı kelime sınırlaması nedeiyle paylaşılmamış. Zaten o açıklamayı yaparak bilgimiz ve onayımız olmadan hiç kimse işe giremez demektir..Saygılar başkan açıklaman çok aydınlatıcı oldu.
Ak artık Pak Değil 10 ay önce
Ak parti Dava adı altında yaptıklarıyla aklığını da aklını da yitirdi.Kurumlardaki bürokratlar partiye çalışır olmuş(!)
konyali 10 ay önce
Yaşım 47 hükümlü kadrosundan müracat ettim 35 as üstü ve hükümlülere öncelik var dediler sonuç akpnin adamları ise girdi bize iş un yok ölümde var unutmyin
Metin 10 ay önce
Akçakoca ilmi oldu
akcakocalı 10 ay önce
kesinlikle yalan önce partiye üye olacaksınız sonra iş
Vatandaş 10 ay önce
Ya nedicekti???ak Parti'ye üye olmayanlarda giricekmi dicekti???
Vatandas 10 ay önce
Ediyor tabii her yerde torpil belediyede okulllarda yurtlarda
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
açık