banner615

banner614

banner701

AKÇAKOCA'DA ŞAŞIRTAN KARAR

banner619

Valiliğn de desteğiyle Düzce'deki tüm belediyelerin her yıl büyük hazırlıklar yaparak katıldığı ancak yatırım noktasında elle tutulur bir geri dönüşün alınmadığı Türkiye'nin en büyük fuarı EMITT'e bu yıl Akçakoca Belediyesi mali durumunu gerekçe sunarak katılmama kararı aldı.

Gündem 23.01.2020, 15:39 23.01.2020, 16:43
4211
banner682
Yıllarca büyük umutlarla katılım sağlanan İstanbul'da düzenlenen EMITT Fuarı'nın Düzce turizmine elle tutulur bir katkı sağlayıp sağlamadığı görüşü, fuar hazırlıklarının başladığı şu günlerde yeniden tartışmaya açıldı.Dünyanın 4. büyük turizm ve seyahat fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)'nın yatırım olarak kimsenin kapıyı çalmaması nedeniyle Düzce turizmine katkı sağlamadığını savunanlar, her yıl valilik ve belediyelerin boşu boşuna hazırlık yaptığını yüksek sesle dile getiriyor. Tesisleşme olmadığı için Düzce'ye gelen ziyaretçi sayısında gözle görülür bir artış olmaması da bu görüşü destekliyor.Bu tartışmaların gölgesinde Akçakoca'dan bu yıl 24.'sü düzenlenen EMITT Fuarı’na katılım sağlanmayacağı haberi geldi. Belediyenin bütçe imkansızlıkları nedeniyle bu seneyi tasarruf senesi olarak geçireceği, bu yüzden turizm fuarında yer almayacağı öğrenildi.

EMİTT Fuarı nedir?
30 Ocak – 2 Şubat tarihlerinde İstanbul Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan turizm fuarına Türkiye’den ve dünyadan binlerce kurum ve firma katılıyor.Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük dört turizm fuarından biri.Etkinlik her yıl 60 binin üzerinde sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen turisti ağırlıyor.Katılımcıların profesyonel yerli ve uluslararası ziyaretçilerle tanışmalarını sağlayan EMITT, sektöre yeni iş ve iş birliği olanakları sunan bir iş platformu.Fuara katılan tüm ziyaretçiler iş hacimlerini arttırma olanağına sahip. Fuara ülke pavilyonları, tatil destinasyonları, yaz ve kış turizmi ve outdoor turizmi destinasyonları, oteller ve turist merkezleri, tur operatörleri ve acenteler katılıyor.
Yorumlar (11)
İmar mağduru 9 ay önce
Akçakocada truzim imarı bitirilmeden truzmr geliştirilemez
Yok 9 ay önce
Cok dogru bir karar tebrik ediyorum
Düzceli 9 ay önce
Bu kararından dolayı başkan yanmaz'ı kutluyorum
vatandaş 9 ay önce
üzülmüyorum çünkü müstehak bu şehire. partizanlığınız yüzünden iş yapacak adamları değilde para yemeye gelecek adamları seçmeye devam ederseniz bu iş hiçbir zaman değişmeyecek
Birisi 9 ay önce
Sen önce altyapı ve tesisini kur sonra film ekiplerini ağırla reklam olsun. Emitt düzceye bişey katmaz. Akçokoca turizmi 1 ay sürüyor. Oda yağmur yağdımı 1 hafta denizi iptal
VATANDAŞ 9 ay önce
turizme falan gerek yok düzce böyle sessiz sakin güzel.
Vatandas 9 ay önce
Duzce de turızmı canlandıracak 19 sene turizm il mudurlugu yapan ve o dönemlerde her gün ekranlarda olan il mudurumuzu bir 19 sene daha duzcemize hizmet ettirmenin lazım ki trzmde sıçrama yapsın duzcemize.
Efteni 9 ay önce
Doğru karar. bırakın bu boş işleri. Siz şehri yaşanabilir kılın turist Çinden de gelir Koreden de
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık