banner615

banner614

banner701

ARAMA ÇALIŞMALARINDA 3. GÜN

banner619

Gölyaka'nın Saçmalıpınar köyünün Balıklı mevkisinde, geçtiğimiz salı günü iş makinesiyle dereye devrildikten sonra kaybolan operatör Muhammet Yılmaz'ı arama çalışmaları sürüyor.

Gündem 06.02.2020, 11:43 07.02.2020, 10:41
3450
banner682
Düzce'nin Gölyaka ilçesinde, dereye devrilen iş makinesinin operatörünü arama çalışmalarına üçüncü gününde devam ediliyor.
Saçmalıpınar köyünün Balıklı mevkisinde, salı günü iş makinesiyle dereye devrildikten sonra kaybolan operatör Muhammet Yılmaz'ı (27) arama çalışmaları bu sabah yeniden başladı.


Olay yerine gelen Düzce itfaiyesi, Düzce Arama ve Kurtarma Derneği (DAKE), AFAD, UMKE, Sakarya Arama ve Kurtarma Ekibi, Sakarya AFAD, Ulusal Keşif Arama Kurtarma Araştırma Derneği, Kocaeli Dalgıç Polis biriminden kurbağa adamlar, çalışmalara başlamadan önce bir toplantı gerçekleştirdi. Daha sonra hazırlıklarını tamamlayan ekipler, Efteni Gölü, Melen Çayı ile Yılmaz'ın kaybolduğu 15 kilometrelik alandaki çalışmalarını sürdürüyor.


Operatör Muhammet Yılmaz, elektrik santraline giden yolda meydana gelen heyelanı temizlerken iş makinesiyle dereye devrilmiş, kendisinden haber alınamaması üzerine arama kurtarma çalışmalarına başlanmıştı.


Öte yandan eriyen kar, deredeki debinin artmasına neden oldu. Ekipler, dün elektrik santralinin bulunduğu baraja çıkarak, kapakların açılmasının ardından bölgede arama yaparken, iş makinesinin devrildiği derede şişleme ve su üstünde arama çalışması da gerçekleştirdi.
Kurbağa adamlar ise dere içinde ve kıyısında arama çalışmalarında bulundu.
Sert kayalıklar ve uçurumların bulunduğu 15 kilometrelik alandaki çalışmalara, Jandarma Arama Kurtarma Tabur Komutanlığı (JAK) timlerinin de katılacağı öğrenildi.

 
Yorumlar (0)
27°
parçalı bulutlu