banner615

banner614

banner701

ARTIK ÜCRETLİ OLACAK

Akaryakıt istasyonlarında ücretsiz olarak kullanılan "hava su saatleri'ne son dönemde gelen cezalar nedeniyle açıklamada bulunan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, "Akaryakıtçılar ceza endişesiyle ücretsiz hava su saatlerini sökebilir" dedi.

Gündem 10.02.2020, 14:48 11.02.2020, 12:28
8775
ARTIK ÜCRETLİ OLACAK
banner682

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, akaryakıt istasyonlarda lastik hava basıncı ölçümünde kullanılan cihazlara ceza kesilebildiğini belirterek "15 bin liraya kadar çıkabilecek cezalar, bu hizmetin ücretsiz verildiği sektörü zora sokar. Akaryakıtçılar ceza endişesiyle ücretsiz hava su saatlerini sökebilir." ifadesini kullandı.
Aktaş, yaptığı yazılı açıklamada, akaryakıt istasyonlarında ücretsiz olarak kullanılan "hava su saatlerinin" bu yıl itibarıyla Türk Standartları Enstitüsü tarafından denetlenmeye başladığını bildirdi.
 Akaryakıt ve LPG gibi ürünlerin sayaç muayenelerinde uygunsuzluk tespiti halinde akaryakıt istasyonuna idari para cezası verilebildiğini belirten Aktaş, şunları kaydetti:
"Akaryakıt ve LPG gibi ürünlerde sayaçlara uygulanan denetim doğru ancak ticarete konu olmayan ürünlerde denetim yapılması uygun değil. İstasyonlarda motorlu taşıt lastiklerinin hava basıncı ölçümünde kullanılan cihazlara ceza uygulanması akaryakıt sektöründe ciddi sıkıntıya neden olacaktır. Zira, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu ticarete konu ölçü ve ölçü aletlerinin muayene ve damgalanmasını esas kılmaktadır. Arabasının lastiğine hava basan müşterilerden para alınmadığı müddetçe ticaretten bahsetmemiz söz konusu değildir. 15 bin liraya kadar çıkabilecek cezalar, bu hizmetin ücretsiz verildiği sektörü zora sokar. Akaryakıtçılar ceza endişesiyle ücretsiz hava su saatlerini sökebilir. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızdan talebimiz ticarete konu olmayan bu hizmete ilişkin muayene zorunluğunun ivedilikle kaldırılmasıdır."
 

banner710
Yorumlar (23)
sinan kambur 5 ay önce
Memleketin ekonomik olarak battığının ve kasaların boşaldığının en büyük örneğidir bu,uçan kaçan herkeze ceza yağıyor,bisikletliye bile,zenginlerin çaldıkları bizden çıkıyor,ALLAH büyüktür...
düzceli 5 ay önce
nereden vergı alıağınızı sasırmısınız.
düzceli 5 ay önce
bir akp başarısı daha ..
siz imamoğlunun zammını konusun ama beleşı fiyatlandırın sizin zıhnıyetınız bu .
Köksal 5 ay önce
Yemiyorlar içmiyorlar vatandaşa nasıl köstürelim diye sabah akşam düşünüyorlar.
Murat 5 ay önce
Ulan aldığımız nefesi dahi parayla verecekler yazıklar olsun
Mionel Lessi 5 ay önce
Yetişkin bir insan günde ortalama 86.400 defa nefes alıp veriyor. Bizede bir sayaç takın fazla nefes alana ceza kesin
koç 5 ay önce
nefes aldımızada paraasınlar
TAKSİCİ 5 ay önce
BÖYLE HİZMET OLMAZ OLSUN HRGÜN VATANDAŞA SALMA ATIYORSUNUZ YAPTINIZ YANLIŞTIR BELEDİYENİN DE GÖRÜŞLERİNİ ALIN ONLARIDA İŞİ BOZUK
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık