banner615

banner614

banner701

ASLANHAN DÜZCELİLER İLE KONFERANSTA BULUŞTU

banner619

Fatih İlkokulu-Ortaokulu’nda, Okul Aile Birliği ile okul idaresince ortak düzenlenen ve Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan’ın konuşmacı olarak katıldığı “ Çocuğum İçin Bende Varım “ konulu konferans yapıldı. Konferans Saat: 20:00 de Düzce KYK Konferans salonunda gerçekleşti. Konferansa çok sayıda vatandaş, okul aile birliği üyeleri, öğrenci velileri ve okul öğretmenleri katıldı.

Gündem 11.12.2019, 12:24 11.12.2019, 15:08
757
banner682

Fatih İlkokulu-Ortaokulu tarafından bu yıl 3.sü düzenlenen konferansa bu yıl Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan konuşmacı olarak katıldı. Konferans öncesinde konuşmacı Sıtkı Aslanhan ”birleşik aile” adlı kitabını okurları için imzaladı.  
 

"AKADEMİK EĞİTİMİN YANI SIRA AHLAKİ EĞİTİME ÖNEM VERMELİYİZ"
 Okul Müdürü Şafak Duman yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Bu yıl, ilkini iki yıl önce Eğitimci–Yazar Adem Güneşin “Mahremiyet Eğitimi ” isimli kitabı ile başladığımız, “Çocuğum İçin Bende Varım” yazar okumaları projemizin geçen yılki Alişan Kapaklı Kaya’nın “Sevgi Bahçenin Bahçıvanı” adlı kitabının ardından bu yılda “Bilinçli Aile” adlı kitabın yazarı Sıtkı Aslanhan ile birlikteyiz. Akademik eğitimin yanı sıra Ahlaki Eğitime’ de önem vermeliyiz. Yeniden büyük Türkiye, göz yaşının olmadığı, hak ve adalet merkezli yeni bir dünyanın temellerini atacak milletimize ve tüm insanlığa faydalı nesiller yetiştire bilmek için akademik eğitimin yanında ahlaki eğitime de büyük önem vermemiz gerekiyor.”
 Konferansa konuşmacı olarak katılan Eğitimci-Yazar Sıtkı Aslanhan ise konuşmasında şunları belirtti: “Bu Düzcelilerin ortası yok, ayarı yok. İki sene önce geldiğimizde kapalı spor salonu ful doluydu, bugün böyle bir salon ama bunun bir sebebi var. Şafak hocam sadece velilerin olmasını istedi, bizim sosyal medya hesaplarımızdan da duyurmadık, sadece özelden yazan bazı dostlarımız oldu, ben gerçekten tebrik ediyorum bu tarz konularda toplantıları özel okullar yapıyorlar. Bir devlet okulunun ilkokul-ortaokulun velilerini düşünmesi gerçekten çok güzel. Ben 19 senedir açık havada spor salonlarında bu tarz söyleşiler yapıyorum. Benim için sayı önemli değil ben bir kişi içinde yaparım.”

Yorumlar (3)
Çocuğum için bende varim 9 ay önce
Çok güzel bi programdı sabaha kadar sürse dinlerdim,öncelikle okul müdürü Şafak hocaya,Okul aile birliği başkanı Nuran hanıma ve yönetimine, ogretmnelere çok teşekkür ediyoruz,InşAllah böyle güzel programların devamı gelir
çok güzeldi 9 ay önce
harika bir konferansdı çok sagolun özellikle babalar katılsa iyi olurdu
bende vardım 9 ay önce
okulumuzda çok güzel programlar oluyor ne yazıkki veliler olarak gereken önemi vermiyoruz kendi adıma çok teşekkür ederim baştada okul müdrümüze
28°
kapalı