banner615

banner614

banner701

BAŞKAN AY’DAN DEĞERLENDİRMELER

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, belediyenin savurgan tutum yüzünden ekonomik darboğazda olduğu yönündeki eleştiriler için az para ile çok iş çıkartmaya çalıştıklarını savundu. Henüz birkaç ay önce sökülen İnönü Parkı’nı çevreleyen tel örgülerin neden tekrar geri takıldığı konusunda ise “Müstecir davayı kazandı, ‘Yerleştirin’ dedi, yerleştirdik.” dedi. Karla mücadele için ise şöyle konuştu: “Bu sene inşallah kar yağar ve nasıl mücadele ettiğimizi hep beraber görürüz. Tuzlarımız geçen seneden beri depoda bekliyor. Tuzumuz kuru Allah’a şükür.”

Gündem 07.12.2018, 13:37 07.12.2018, 16:58
1684
BAŞKAN AY’DAN DEĞERLENDİRMELER
banner682

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, her ay belediye eliyle yürütülen çalışmaları değerlendirmek için düzenlediği basın buluşması kapsamında yerel medya çalışanları ve ajans temsilcileri ile bir araya geldi.Bu ayki durağı Düzce Belediyesi Erguvan Sosyal Tesisleri olan kahvaltılı basın toplantısında Başkan Ay’a yardımcıları da eşlik etti. Sohbet havasında geçen kahvaltının ardından kameraların karşısına gelen Başkan Dursun Ay, aday gösterilmese bile görevi devredeceği son güne kadar sorumluluk bilinciyle çalışmalara devam edeceklerinin altını çizdi.

İlk olarak dün Ankara’da gerçekleşen AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katılım sağladığını belirten Ay, burada söz alarak hem otoyol bağlantısının açılmasından dolayı teşekkür ettiğini hem de2konuyu gündeme getirdiğini aktardı.

Otopark ücretleri ile ilgili yeni düzenlemeye 6 ay daha erteleme
Başkan Ay, şu bilgilendirmede bulundu:

“İlk konu Otopark Yönetmeliği kapsamında otopark ücretlerine getirilen yeni düzenlemeleriçin biraz daha süre istedik. Daha önce birkaç kez ertelenmişti. Bu konuyu belirttim. Cumhurbaşkanımız bunun 6 ay daha uzatılması talimatı verdi. Çok da güzel oldu. Çünkü kış aylarına giriyoruz. Zaten piyasalar durgun, piyasanın hareketlenmesi ve müteahhitlerimizin önünün açılması açısından çok güzel bir işlem oldu.İkinci konu da; biz şu anda yaptığımız işleri yasalara uygun planlı ve projeli bir şekilde yapı denetimle birlikte çalışıyoruz. İnşaat bitiminde yapılara iskân veriyoruz. Bunun yanı sıra çevre ve şehircilik bakanlığı vatandaşın talebine göre yapı kullanım izni veriyoruz. Burada vatandaş arada kalıyor. İnşaatının çoğunu tamamlamış, işlemlerini bakanlıkta da tamamlayamıyor, bizde de tamamlayamıyor. Otopark sorunu 6 ay daha uzatılarak çözüldü, umarız bu konuda da bir sonuç alınır ve bize bildirilir. Sayın Cumhurbaşkanımıza, halkın sorunları ile birebir ilgilendiği için teşekkür ediyorum.”

Son güne kadar işimizin başındayız”
Partisinin Düzce Belediyesi için aday olarak eski Bakan Dr. Faruk Özlü’yü gösterdiğini anımsatan Ay, “Bizim görev süremiz martın sonunda bitmekte, bu tarihe kadar görevimin başındayım. Bütün müdürlerimle toplanarak çalışmalarımızı masaya yatırdık. Son güne kadar işimizin başındayız, işimizi aksatmayacağız. Seçimi kazanan arkadaşımıza da görevi teslim edeceğiz.” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, bu açıklamaları sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

“Az para ile çok iş çıkartmaya çalışıyoruz”
Muhalefet cephesinden gelen belediye kaynaklarının iyi yönetilmediği yönündeki eleştiriler hatırlatıldığında Başkan Ay, şu savunmayı yaptı:

“Biz belediyemizin ekonomisini ideal bir şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Tabii ki muhalefet arkadaşlar böyle diyecektir. Biz çalışmalarımızı takip ediyor, az para ile çok iş çıkartmaya çalışıyoruz. Melen-Su Park’ı bitirdik, kapalı otoparkı bitirdik. Düzcespor’un Şıralık’ta kaldığı büyük bir tesisi bitirdik. Yollar açıyor, asfalt yapıyoruz. Onlar öyle söyleyebilirler ama biz az para ile çok iş çıkartmaya çalışıyoruz."

“Müstecir, kaldırdığımız çitlerin yerine konulmasını istedi”
Bilindiği gibi geride kalan mart ayında şehrin göbeğindeki parklara yönelik halk lehine yeni düzenlemeler yapma kararı alan Başkan Ay, İnönü Parkı’nın etrafını çevreleyen tel örgülerin kaldırılması talimatı vermişti.Ancak o tel örgüler geçtiğimiz günlerde belediye ekipleri tarafından tekrar yerlerine yerleştirildi. Bunun nedeni sorulduğunda Başkan Ay, şu yanıtı verdi:

“Biz İnönü Parkı’nın etrafındaki ağaçların o şekilde olmasını istemedik. Çünkü vatandaşlar parkın içini göremiyor. Parkın içinde ne olup bittiğinin görünmesi gerekir. Biz orayı düzenlerken tel çitleri de kaldırdık. Oradaki müstecir mahkemeyi kazandı. Orada birkaç uygulama yapmak istedik ama mahkeme kararına da uymak zorundayız. Dolayısı ile müstecir, kaldırdığımız çitlerin yerine konulmasını istedi. Çıkarttığımız çitler çok deforme olmuştu, aynı cins çitlerle orayı kapattık.”

“Tuvaletlerin ücretsiz olması için ne gerekiyorsa yapacağız”
İnönü Parkı’nda tuvaletlerin ücretsiz olması konusunda müstecirle görüşmelere devam ettiklerini belirten Başkan Dursun Ay, “Ben kendisine ücretsiz yapmasını söylüyorum. Oranın da ücretsiz olması için ne gerekiyorsa yapacağız.” şeklinde konuştu.

“Doğu-batı istikametinde bir tünel geçidi yapılacak”
Özellikle akşam saatlerinde TEM Otoyolu Bağlantı Kavşağı’nda yaşanan trafik keşmekeşine nasıl bir çözüm getirileceği konusundaki soruyu da şu şekilde cevaplandırdı:

“Orada bir tüp geçidimiz var. Bu geçidin imalatı uygulanmadı. İlerleyen zamanlarda yapılacak. Doğu-batı istikametinde bir tünel geçidi yapılacak. Bu gerçekleştiğinde sorun da ortadan kalkmış olacak. Ancak şöyle bir uygulama ile çözebiliriz. Bu konuyu trafik komisyonu ile de görüşüyoruz. Yolu tamamen açacağız. Doğu batı geçişi olmayacak. Adliye tarafından gelen arkadaşlar, kervan kavşağından dönerek yoluna devam edecekler. Dolayısı ile trafik hiç durmamış olacak. Yakında böyle bir uygulama yapacağız. Bunda da başarılı olursak trafik hiç durmadan çözülecek diye düşünüyoruz.”

“Bu sene inşallah kar yağar ve nasıl mücadele ettiğimizi hep beraber görürüz”
 Söz kapıya dayanan kar yağışına geldiğinde ise belediye olarak nasıl hazırlandıklarını şöyle anlattı:

“Karla mücadele için geçen sene toplantı yapmıştık, kar yağmadığı için mücadele gerçekleştiremedik. Bu sene inşallah kar yağar ve nasıl mücadele ettiğimizi hep beraber görürüz. Geçen sene yaptığımız çalışmada, belediye, AFAD, itfaiye ve müteahhitlerimizin elindeki araçları tespit ettik. Bu doğrultuda bir planlama yaptık. Ciddi bir kar yağdığında büyük bir ekiple, aynı anda, il genelinde bir operasyon yaparak kar temizleme işini gerçekleştireceğiz. O konuda müsterih olun. Tuzlarımız geçen seneden beri depoda bekliyor. Tuzumuz kuru Allah’a şükür.”

Haber: C.ÜSTÜNER


Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ 

İOS için TIKLAYINIZ 

banner710
Yorumlar (25)
Düzceli 1 yıl önce
Düzcede 111 bin araç varmış hala bir katlı otopark yapmadınız anıt parkın altına olabilir
Fatih 1 yıl önce
Dursun Ay ın nasıl bir belediye teslim aldığı ortadadır. Kadroları kimin kurduğu da bellidir. *İl Başkanı* Bir vatandaşında Dursun Ay in şahsı na olumsuz yorum yapacağını sanmam yapan da troldür. Dursun Ay kendi kararlarını alıp kendi kadrosunu kursaydı hersey daha farklı olurdu..
Bitti Artık 1 yıl önce
Aman aman sen birseye karışma
Mert 1 yıl önce
Gidin kumda oynayın biriniz yapın biriniz bozun hiç olmazsa millete zararınız olmasın.
Mert 1 yıl önce
İlk zamanlarda yanından ayrılmayan cahit bey AKP li cahit bey Belediyeyi mahkemeye vermiş. Dursun ben sökerim dedi cahit bende sana yenisini yaptırtırım dedi ne güzel iş.
Zarar millete ALLAH dan korkun o harcanan paralar babanızın değil milletin parası
Esnaf 1 yıl önce
İşinize geldiği için yazın bu cadde düzcenin en güzel caddesi rant caddesi değil işinize bakın reklam verin müşteri ayağınıza gelsin
Bedava maaşlar noldi? 1 yıl önce
Zarar varmı yokmu biz karar verelim.Belediye kaç lira borçla alındı, şimdi borç kaç lira. 17 yılda giden trilyonlar araştırılsın. Sorumlulaına zimmet çıkarılsın. Bedava maaş verilen Akp kadın kolu başkanı.
sanayici 1 yıl önce
bırakın bu yalanlara siz önce sanayideki esnafların borçlarını ödeyin esnaf yakında size mlz vermeyecek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
13°
kapalı