banner615

banner614

banner701

BAŞKAN KESER UYARDI

banner619

Düzce’de beklenen kar yağışı soğuk havaları da beraberinde getirdi. Düzce Yapı Sanatları Esnaf Odası Başkanı Bülent Keser, artan soğuklar ile beraber su sayaçları ve borularında oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

Gündem 11.02.2020, 12:35 11.02.2020, 15:28
752
banner682

Düzce Yapı Sanatları Esnaf Odası Başkanı Bülent Keser, su sayacı ve tesisatlarının korunması için vatandaşları uyardı.
 


Keser, eksi değerlere düşen hava sıcaklığında, açıkta kalan su sayaçları ve tesisatın soğuktan etkilenerek hasar gördüğü ve sayaçların donarak kullanılamaz hale geldiğine dikkat çekilerek açıkta olan su boruları ve motorlarını soğuk haya ile temas etmeyecek şekilde kapatılması ve cam yünü, talaş gibi çeşitli izolasyon malzemeleriyle izole edilmesi gerektiğini vurguladı.
 Hava sıcaklığının özellikle sıfırın altına düştüğü durumlarda açıkta bulunan su sayaçlarının kesinlikle muhafaza altına alınmasının önemine işaret eden Keser, buz tutmuş su sayacına ateş yakarak müdahale edilmemesi gerektiğini söyledi.
 

 
Doğalgazın sessiz ve sinsi tehlike olduğunu söyleyen Keser, doğalgaz tesisatlarına yetkisiz kişilerin müdahale etmemesi gerektiğini kombinin bulunduğu odada uyulmaması gerektiğini söyledi.
 


Kurallara uyulduğunda doğalgazın en güvenli yakıt olduğunu kaydeden Keser, bacaların düzenli kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerektiğini belirterek, cihaz bakımlarının her yıl yaptırılması gerektiğini de sözlerine ekledi.
 

Yorumlar (5)
Duzceli 8 ay önce
Olsun be başkan belediye nasilsa kitliyo habire bide ayazdan dondan vursunlar millete
Köylü 8 ay önce
30 yıldır aynı terane,,,değiştir artık,değiştir.seni haber yapana da ne diyeceğimi bilemiyorum,gerçekten bıktırdınız artık.
İzlemci 8 ay önce
Ye kürküm ye çık nasihat ver sonra Ne güzel Düzce be
mantıklı 8 ay önce
başkan senede bir açıklama ayazlarda su saatlerine dikkat ediniz diyorsun dernek olarak belediye ile işbirliği yapıp siz su saatlerini ayazdan korumayan vatantaşın ziline basarak birebir uyarabilir ve yardımcı olabilirsiniz açıklamayı geç icraat icraat
Vah vahh 8 ay önce
Bu ne anlatıyor yahu önce bi kendine çeki düzen ver sonra açıklama yaparsın
25°
parçalı az bulutlu