banner615

banner614

banner701

BAŞKAN ÖZLÜ’DEN ÖNCÜ’YE ÖZEL AÇIKLAMALAR

banner619

Öncü Haber’e özel değerlendirmelerde bulunan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Yığılca yolu Hecinler mevkiindeki mevcut katı atık depolama tesisi alanına girdisi çöp, çıktısı enerji, gübre ve kum olan bir fabrika kuracaklarını belirterek, “Bizim oradaki halka ‘Buraya çöp dökmeyeceğiz, entegre tesisi kuracağız’ diye sözümüz var. Kapalı bir üretim tesisi olacak ve o yöreden seçeceğimiz yaklaşık 40-50 kişi çalışacak.” dedi. Düzce’yi çok güzel yapmakta kararlı olduğunun altını çizen Özlü, “Düzce belediye başkanlığı benim hayatımın en büyük sosyal sorumluluk projesidir, bunu başaracağım.” diye konuştu.

Gündem 22.02.2020, 16:59
3316
BAŞKAN ÖZLÜ’DEN ÖNCÜ’YE ÖZEL AÇIKLAMALAR
banner682

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Öncü TV’nin 26. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Öncü Medya Grubu’na gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Manşet Gazetesi Yazı İşler Müdürü Canan Üstüner’in sorularını yanıtladı.

“Mevcut alana girdisi çöp, çıktısı enerji, gübre ve kum olan bir tesis kuracağız”

Düzce’yi vahşi depolamadan kurtaracak olan modern geri dönüşüm özellikli katı atık tesisi konusunda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Özlü, Hecinler’deki mevcut çöp döküm alanına fabrika kurulacağını açıkladı. Özlü, şöyle konuştu:

“Geçen sene çöp konusunda kesin ve kalıcı bir çözüm ürettik. Bu sene inşallah bir fabrika kuruyoruz ve bu sene temeli atılacak. Bir fabrikamız olacak çöp ayrıştırma ve işleme tesisleri diyoruz buna. Mevcut alanda olacak çünkü oranın yasal işlemleri tamamlandı. Bizim oradaki halka sözümüz var. “Biz buraya çöp dökmeyeceğiz, burasını çöplük yapmayacağız biz bir entegre tesisi kuracağız” diye sözümüz var. Bana TBMM’de de bu soru birkaç defa sorulmuştu. Mecliste yaptığım konuşma kayıtlarında vardır. Biz girdisi çöp, çıktısı enerji, gübre ve kum olan bir tesis kuracağız. Kapalı bir tesis olacak ve burası bir üretim tesisi olacak. Yaklaşık 40-50 kişi çalışacak ve bu çalışacak insanları da o yöreden seçeceğiz, çalışma kolaylığı bakımından. Dolayısıyla bu sene Düzce’nin çöp sorununa kalıcı köklü bir çözüm uygulayacağız.”

Yeni et kombinası yapılacak

Düzce’ye yeni bir et kombinası kazandıracaklarını açıklayan Özlü, yerde değişiklik olmayacağını söyledi. Mergiç Esen Mahallesi Taşköprü Yolu üzerinde bulunan Düzce Belediyesi Et Kombinası’nın arkasına inşa edilecek yeni tesis hakkında Başkan Özlü, şöyle konuştu:

“Güzel bir et kombinası projemiz var, bir yatırımcıyla anlaştık mutabık kaldık. Düzce’ye güzel bir et kombinası yeni bir tesis kazandırıyoruz. Onun da bu sene temeli atılacak ve hayata geçecek.”

“Düzce’de toplu taşıma işi yapmak isteyen kardeşlerimizi müracaat etmeye çağırıyorum”

Düzce’de toplu taşımayla ilgili yenilikleri aktaran Başkan Özlü, şöyle konuştu:

“Toplu taşıma ve ulaşım konusunda bir ihale yaptık. İhaleyi bizim belediye şirketimiz aldı ancak bizim şirketimiz işletmeci olmayacak. Bizim şirketimiz yönetim şirketi olacak. Ben bazı yorumlar gördüm. “Özelleştirdiniz ama belediye aldı” diye, o şekilde değil. Belediye profesyonelce toplu taşıma hizmetlerini yönetecek olan bir şirket kurdu. Düzce Ulaşım Hizmetleri A.Ş, bu şirketin az sayıda personeli olacak. Bu yönetecek ama esas yükleneceği işletmeci yine sevgili halkımız olacak. Biliyorsunuz ilana çıktık aylık 18 bin lira minimum gelir garantisi veriyoruz ve ben sizlerin vasıtasıyla Düzce’de yatırım yapmak isteyen, toplu taşıma işi yapmak isteyen kardeşlerimizi müracaat etmeye çağırıyorum. Müracaat süresinin 24 Şubat’a kadar uzattık, talepler vardı, biraz düşünelim diyenler vardı. Onların düşünmeleri için zaman kazanmak için uzattık. Yeni yatırımcılar bekliyoruz. Bizim amacımız Düzce’de mümkünse 114 esnafı iş sahibi yapmak bu verdiğimiz 18 bin lira minimum değerdi üstü yüklenecek.”

“Asar ve Karaca derelerini birlikte ele alıyoruz”

Düzce Belediyesi olarak Asar Deresi ile ilgili çok güzel bir proje yürüttüklerini belirten Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Sadece Asar’la değil, Asar ve Karaca derelerini birlikte ele alıyoruz. Bir yarışma açtık. Bu yarışmada jüri belli. Gelecek günlerde bunu sizinle paylaşacağız. Çok güzel bir başlangıç yaptık. Daha önce yapılmış çalışmaları jüriye verdik değerlendirmeleri için ve orada iki aşamalı program yürüteceğiz. Çok mutlu olduğum ve kaliteli bir toplantıyla başladık. Bu yıl geçen sene aldığımız kararların, aldığımız tedbirlerin bu sene hayata geçtiğini hep beraber göreceğiz. Düzce gerçekten çok güzel olacak bunda kesin kararlıyız.  Düzce belediye başkanlığı benim hayatımın en büyük sosyal sorumluluk projesidir, bunu başaracağım.”

“Eski sanayi çarşısına ne yapacağımızı mülk sahiplerine soracağız”

Eski sanayi kentsel dönüşüm projesindeki son durum hakkında da bilgiler veren Başkan Özlü, şunları kaydetti:

“Düzce olarak TOKİ ile çok güzel bir sinerji yakaladık. Ekspertiz çalışmaları tamamlandı, projeyi bitirdik. Küçük sanayi sitesinin arkasındaki bölümde modern sanayi sitesi olacak. Dükkanlar 100’ün katları şeklinde 100, 200, 300 gibi gidiyor. Örneğin size 300 metrekarelik bir dükkan lazım 3x100 veya daha küçük bir yer istiyorsunuz 100 metrekare gibi olacak. Çok güzel bir sinerji yakaladık. Önümüzdeki günlerde yani mart ayının ilk haftasında eski sanayi çarşısındaki mülk sahipleriyle bir toplantı planlıyoruz. Bende sizin vasıtanızla eski sanayi sitesinde mülkü olan sevgili vatandaşlarımızı yapacağımız toplantıya bekliyorum. Çünkü bu toplantıda kendilerine soracağız. Biz bu sanayiyi taşıyoruz ve baya mesafe aldık. Bize TOKİ soruyor; “Buraya yani eski sanayiye ne yapacaksınız?” diye. Biz eski sanayi çarşısına ne yapacağımızı mülk sahiplerine soracağız. Buraya ne yapmamızı istersiniz; bir büyük alışveriş merkezi mi, bir otel mi, lüks konutlar mı? Çünkü biliyorsunuz sanayi çarşısının diğer tarafı Millet Bahçesi 2. etap olacak.”

“Stadyum için bizden 1 kuruş para çıkmayacak”

Röportajın sonunda 18 Temmuz Stadyumu’nu Şıralık bölgesine taşıyacaklarını anımsatan Özlü, “Bununla ilgili de da çok güzel gelişmeler var. Spor Toto Başkanlığı ile görüştük. İnşallah biz projemizi ve ihalemizi yapacağız, ödemelerini Spor Toto yapacak. Bizden 1 kuruş para çıkmayacak. En az 5 bin kişi kapasiteli ve şuan ki stadyumun standartlarında bir yer olacak.”

banner710
Yorumlar (42)
Siyasetcinin omurgası 5 ay önce
istanbulun içme suyunun ne önemi var! Yandaşa ihale pompalamaya devam sönmeden arabamın üstünde en son çakar ebedi ihalelelerde gönlümde yandaş var! Kene ve bit fışkıracak tüylerini sıksam şu heda.... ey yavrum ey! Özlüye bak... ne oldu özlü söz vermiştin hecinlerde çöp lafı duyulmayacaktı bir daha? Var mı omurgan? Siyasetçi dürüst değildir biliriz ama siz bu işi bambaşka bir seviyeye çektiniz be! orası heyelan ve deprem bölgesi melene çöp suyu sızmaması mümkün değil. Neden böyle bir risk alınıyor? Başka çukur mu yok düzcede?
eski akp 5 ay önce
hanımefendi emine erdoğan sıfır atık diyor bunlar su havzasına çöp fabrikası tutuyor. Oğlum siz adam olmazsınız... ille iktidardan düşmeniz gerekiyor. Bitlendiniz ulan. Kenelendiniz! Resmen takıntılı bir şekilde hecinler de hecinler! Orası sizin mezarınız olacak. CHP aklı varsa bu rezaleti kullanır. İstanbulun içme suyu kaynağının üstünde ne gibi bir BOMBA oldugunu herkeze anlatır. Verdiniz di mi ankaralı firmaya ihaleyi! Yazıklar olsun. Tarih sizi afetmeyecek. İstanbulun suyu azalıyor melen artık daha değerli ama yaptığınıza bakın takık herifler. Artık nefret ediyorum akepeden! Tam bir çıkar ve yandaş lobisi oldu.
ÖZCAN 5 ay önce
OTOPARK CAMİ ARKASINDAKİ GÜZEL ALANA PARK YAPILCAKTI SONRA BELEDİYE TOKİYLE BİNALARI YAPTI REZİLLİK YAZ GELDİ İNÖNÜ PARKI HİÇ BİRCİVİ ÇAKILMADI YAZIK
Düzceli 5 ay önce
Çakırlar mah. söz verdiginiz stada ne olduda şıralığa yapıyorsunuz ödeneği yediniz dimi bide 5000 kişilik diyorsunuz Düzce nin nufusunu bilmiyorsunuz galiba artik kucak kucağa otururuz, hecinlerin orda hasanlar baraji var orası su havzası ev dikmeye izin vermiyorlar siz çöp fabrikası kurcam diorsunuz kapanan tesisin çöp suyunu tankerle beycilere taşımak mi cozum tabi dereye akitcaktiniz cop suyunu ortaya cikinca tirla gunde 3 4kere çöp suyu tasiniyor nie hecinlerde kanilazsyon sistemi yok çünkü alt yapi yok etraf nasil etkilencek die umrunuzda degil köylüyü kandırmak için işle kandiriyorsunuz ben üniversite mezunuyum 3 yıldır iş bulamiyorum fabrikalar unv. Mezunu almiyoruz diyorlar ya meslek lisesi yada meslek yuksek okulu mezunu istiolar alin duzceyi getirdiğiniz hali ben artik ne is olursa yaprim diom oda olmuyo hakkımı hellal etmiyorum size bunu bilin 400 milyon borc var dion ne yapildi bu parayla nerde bu hizmetler
Düzceli 5 ay önce
Düzcenin oldu olacak tarihi olan merkezinde yeşillik içinde parkı vardı düzenleme yapıp güzelleştireceğinize gidip kökten kesipte ağaçları oralardaki çay içme mekanlarını kaldırıp mahfettiniz. Sırf içinizdeki nefretleri biribirinıze göstericeksiniz diye olan düzceli vatandaşa oluyor. merkezimizi mahfettiniz. Bişeyler yapmak için gelin yıkmaya değil.
ESNAF 5 ay önce
AYNEN KATILIYORUM MADEM YAPAMADI İŞLETMEZİYİ DEĞİŞTİR NEDEN YIKTINIZ MİLLET YAZIN GÖLGELİK OTURCAK YER ARIYOR AHH AHH SEÇİM GELİRRRRRR
CAN.D 5 ay önce
DÜZCE OLMUS KÖY NEDEN BASEDIYONUZ HE SENE 2020 DÜZCE AKCAKOCA HENDEK SAKARYA HALA ESKI MÜNÜBÜS YOLCULUGU KÜLÜSDÜRLERLE YAZIK SITAT COK ESKI YAPIN 33 BINKISILIK ÜSDÜ ACILIR KAPANIR YANINADA 5 KATLI AVM BIRDE KAPALI BASKETBOL VALEYBOL SALONU 5 BIN KISILIK
Yusuf 5 ay önce
Bakanken Hecinlere gelip hecinlilere bir daha çöp lafı duymayacaksınız diye söz veren bu adam belediye başkanı olduktan sonra hecinlilere gelin burda çalışın diye adeta rüşvet teklif ediyor! Çöp lafını duymayacaksınız demişti şimdi gelin çöpten para kazanın diyor! Bayım orası su havzası herşey para değil! İktidardan düşmeden anlasanız iyi olur yoksa size yazık olur. Suç işliyorsunuz! Su havzasında çöp toplanamaz fabrikayı başka yere yap! İnsanın canını sıkma! Aklınızdan zorunuz mu var nedir bu Hecinler ısrarınız! Her gördüğünüz çukur sizin helanız değil! Kapatın eski maden ocağını ormana geri kazandırın fabrika İçin daha uygun biryer bakın su havzasında heyelan bölgesinde olmaz bu işler!
Komik 5 ay önce
Duzce spor basarilı olduğu zaman mevcut stadyum yetmiyor siz ki 10 bine yakin taraftari olan bir takima 5 bin kisilik stad yapacaksıniz. Siz bugun maca gelmediğiniz belli. Birşey yapmak istiyorsanız hićbir sey yapmamaniz daha hayırlı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
parçalı az bulutlu