banner615

banner614

banner701

BAYRAMDA DA YOĞUN MESAİ

banner619

Düzce’de koronavirüs salgınında ön safta yer alan sağlık çalışanları, kısıtlamanın sürdürüldüğü Ramazan Bayramı'nda hastaların tedavisi için nöbet tutuyor.

Gündem 26.05.2020, 11:00
1674
BAYRAMDA DA YOĞUN MESAİ
banner682

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelenin kahramanları olan sağlık çalışanları, kısıtlamanın sürdüğü Ramazan Bayramı'nda da hastaların tedavisi için görev yapıyor.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi, Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile pandemi hastanesine dönüştürülen Muncurlu’daki devlet hastanesi ek hizmet binasında sağlık çalışanları  yoğun bir bayram mesaisi geçiriyor.

Yılmaz, Temi ve Balbay’ın idaresinde özverili çalışma

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Düzce Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Volkan Temi ile Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, salgının başladığı günden itibaren tüm sağlık çalışanlarıyla özverili bir çalışma yürütüyor. Salgın döneminde evlerine gidemeyen Düzce’deki sağlık çalışanları genellikle hastanelere en yakın misafirhane ve yurtlarda kalıyor. Hastaların iyileşmesi için canla başla çalışan sağlık personeli, koronavirüsle mücadelenin başarısında önemli rol oynuyor.

Bayramda da hastaların tedavisi için nöbetteler

Koronavirüs pandemisi nedeniyle aylarca evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarının büyük bir bölümü bayramda da hastaların tedavisi için nöbetteydi. Bayramı ailesinden uzak geçirmenin hüznünü yaşayan sağlıkçılar, duygularını şöyle dile getirdi:

“Hastalarımız iyileşsin, başka hiçbir şey istemiyoruz”

“Yeter ki şu süreç geçsin, hastalarımız iyileşsin, başka hiçbir şey istemiyoruz. İnşallah çok güzel bayramlarımız olacak. Bu sene biraz sabredeceğiz sonra her şey çok güzel olacak. Herkese iyi bayramlar diliyoruz."  

Vatandaşlara dikkatli olmaları ve rehavete kapılmamaları konusunda da uyarılarda bulunan sağlık çalışanları, kurallara uymanın çok önemli olduğunu vurguladı.

banner710
Yorumlar (6)
Fırat 2 ay önce
Sanki babalarının hayrına yapıyorlar , aldıkları maaş ve döner sermaye gelirleri 10-15 bin liraları buluyor.
Terbiyesizlik 2 ay önce
Ne borçluyuz 1 bardak su bile vermiyor lAr telefonun başından kalkmıyorlar 1 i bilgisayarda kıyafet bakar biri su vermez nasıl bir adalet bu böyle doktorlar solmasınlar düzceye
Adamın biri bas bas çağıyor doktora duyuyor telefonuyla ilgililenior ayıp be
Doktor 2 ay önce
Biz salgından öncede her bayramda, her tatilde, her kutlama yapılacak günde hastahanede nöbet tutuyorduk. Ailemizden uzak geçti bayramlarımız.
4d lı hastane çalışanı 2 ay önce
Evet bizim için bayram gece yada gündüz yok sağlık biriminde ama hakkımız ödenmiyor temizlik personeli kadrosunda çalışan bir işçi oraya yatmaya gidiyor sanki hicbir enfeksiyon farkı alamıyor ama şu bir gerçek ki yapılan bu kadar haksızlığa rağmen yapan kişileri Allaha havale edip özenle işini yapmaya devam ediyor...
Vatandaş 2 ay önce
Salgın biter herşey unutulur şiddet devam eder yazın bir kenara iyilik marazdır.
Kerim 2 ay önce
Çok aşırıya kaçtı bu düşünce bence onlarda herkes gibi göervlerini yapıyorlar hepsi bu böyle abartılı yaklaşımlar sonucunda görelilerde acayip özgüven oluştu
27°
açık