banner615

banner614

banner701

BELEDİYE 2. İHALE TARİHİNİ AÇIKLADI

banner619

Düzce Belediyesi, 17 Aralık 2019 tarihinde yapılan ilk ihalede talipli çıkmaması üzerine Toplu Taşıma Hizmetinin özelleştirilmesi amacıyla yeniden ihale düzenleyecek. 6 Şubat'ta yapılacak ihale için gerekli şartlar açıklanırken, geçici teminat tutarı 256 bin 200 TL olarak belirlendi. Başkan Faruk Özlü, bu özelleştirme sayesinde halkın duraklarda bekleme süresini kısaltmayı ve araç sefer sayısını sıklaştırmayı hedefliklerini bildirdi.

Gündem 24.01.2020, 16:11 24.01.2020, 17:08
2035
banner682
Toplu Taşıma Sisteminin Özelleştirilmesi ihalesi teknik şartnamede yapılan düzenlemelerle yeniden ilana çıktı. İhale; "Belediye sınırları içinde bulunan mahalle ve mücavir alanlar dahilindeki güzergahlarda Toplu Taşımacılık Esaslarına Dair Yönetmelikte belirtilen hükümlere göre, rotasyonlu olarak (mevcut yüklenicilerle beraber) asgari özellikleri teknik şartnamede belirtilen 122 adet araca 10 yıl süreliğine çalışma hakkı verilmesi" olarak tanımlandı.

"Toplam araç sayımız 122 olacak"
Özelleştirme süreci hakkında kısa bir açıklama yapan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, ulaşım sisteminde yaşanan sorunların tamamen çözüme kavuşturulacağı bir sistem için çalışıldığını belirterek, "İhale sonrasında yeni alınacak araç sayısı 114 olarak belirlendi. Buna ek olarak belediyemize ait 8 adet otobüs de ihaleyi alan firmaya kiralanacak. Bu şekilde hizmet verecek toplam araç sayımız 122 olacak. Bu özelleştirme sayesinde vatandaşlarımızın duraklarda bekleme süresini kısaltmayı, araç sefer sayısını sıklaştırmayı ve oturarak seyahat etmelerini sağlamayı hedefliyoruz." dedi.

Geçici teminat tutarı 256 bin 200 TL
Kapalı Teklif Usulü Artırma yöntemi ile Düzce Belediyesi Encümen Salonunda 6 Şubat Perşembe günü saat 14:00'de yapılacak ihaleye katılmak isteyenler, 256 bin 200 TL değerindeki geçici teminat tutarını yatıracak ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünde ihale şartnamesini mesai saatlerinde görebilecek ya da belli ücret karşılığında temin edebilecek. İhaleye katılım için gerekli belgeler ihale tarih ve saatine kadar sıra numaralı alındı belgesi karşılığında Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim edilecek.
HABER:C.üSTÜNER
Yorumlar (25)
Bakan 9 ay önce
Bakan bey bırakın gidin valla düzceyi başkaları daha iyi yönetir yapamıyorsunuz bu işi
x 9 ay önce
Şu bedava kartları hergün gezmek için kullanan büyüklerimiz yüzüne otobüslerde yoğunluk var
Hallk 9 ay önce
Ulaşım sorununu otobüsü kullanan yetkili kişilerle çözümleyin syn başkan.yaz aylarında yapılan anket uygun zaman değildi halk çok mağdur oldu.sizinle daha bilinçli kişiler gerek
Duzceli 9 ay önce
Ihaleye kimse girmez..bedava kart sayisi cok.en cok onlar kullaniyor hep yasli dolu otobusler..kimseyi kurtarmaz bu sekilde.bosuna ihale acmayin..
dolmuş taksi 9 ay önce
hemşerim bir adapazarına gidip gelin. yüz ayrı ulaşım şekli.en güzeli de dolmuş taksi.koyun düzceye vızır vızır çalışssın
otobuscü 9 ay önce
Sayın Bakan otobüsçüleri batıracaksınız. Madem böye bir ihale yapıyorsun.Otobuscülere hat satış hahhı ver 10 yıl sonrada bu hat onların olsun araçları yenilemek kaydı ile. Yazık batacak arkadaşlar. Binen inen belli.
Vatandaş 9 ay önce
Otobüslerin sıklığı gayet iyiydi. Siz gelip otobüsleri saatte bir yaptınız.
Vatandas 9 ay önce
Bir de şu ulaşım ücretlerini azaltsaniz çok iyi olucak küçücük şehirde kart 3 bilet 3.75 yazık günah ya insanlara da aciyin biraz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
az bulutlu