banner615

banner614

banner701

BELEDİYEDEN "SU BİRİKİNTİSİ" AÇIKLAMASI

banner619

Düzce Belediyesi etkili yağışlarda İstanbul Caddesi üzerinde oluşan su birikintilerine vatandaşlardan gelen tepki üzerine yağmur suyu tahliye logarları hakkında açıklama yaptı. Açıklamada cadde üzerinde uygulanan projenin henüz tamamlanmadığı ve bisiklet yolu kot farkına ilişkin düzenlemelerin 2020 yazında yapılacağını belirtildi.

Gündem 10.01.2020, 13:40
1726
BELEDİYEDEN "SU BİRİKİNTİSİ" AÇIKLAMASI
banner682

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü özellikle İstanbul Caddesi üzerinde meydana gelen ve şikayet konusu olan su birikintilerine yönelik bir açıklama yaptı. Cadde üzerinde projenin henüz tamamlanmadığı ve mevcut zeminin aşırı yağış durumunda su tahliyesine engel olduğu belirtilen yazılı bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:


"Bir önceki dönemde yapımına başlanmış İstanbul Caddesi yayalaştırma projesi kapsamında İstanbul Caddesi trafiğe kapatılmış, yol aksının Merkez Büyük Camii tarafına Tramvay Hattı planlanarak yolun asfalt kaplaması komple sökülmüş, tramvay hattı döşenmesi amacıyla tekrar asfaltlama yapılmıştır. Yapılan bu asfaltlama sırasında tramvay yolu için kotlama çalışması dönemin koşulları gereği yapılmıştır. Değişen İstanbul Caddesi projesi kapsamında tramvay hattı kaldırılarak yerinde bisiklet yolu yapılmasına karar verilmiş ve ilgili müdürlüklerimizce mevcut tramvay yolu bisiklet yoluna dönüştürülmüştür. Eski proje ve yeni proje arasındaki tasarım farkından dolayı yağmur suyu ızgaraları ve yağmur suyu taşıyıcı olukları optimum şekilde çalışmak üzere yerleri değiştirilmiş ve yeni imalatlarla eklentiler yapılmıştır.
2020 yılı yaz döneminde İstanbul Caddesi alt yapı, üst yapı, çevre düzenlemesi ve cephe revizyonları ile birlikte tamamlanacak olup şu ana kadar yapılan çalışmalar, caddenin olağan akışını bozmamak ve projenin uygulanabilirliğini test etmek amacı taşımaktadır. İstanbul Caddesi'nde oluşan su birikintisi yağmur yağış hızı, zemin mevcut durumu ve yağmur suyu hatlarının yoğunluğu gibi sebeplerle oluşması gayet doğal, normal bir hadisedir. Alandaki su birikintisi durumu zamanla kendi kendine tahliye olabilecek düzeyde olup yapılan habere konu olan birikinti, yağmur yağışlarıyla fark edilip hızlı müdahale ile kolayca tahliye edilecek durumdadır. Kaldı ki Türkiye genelinde büyükşehirler dahil coğrafi koşulları Düzce seviyesinde olan şehirlerde bu durum sıklıkla yaşanmaktadır.

Uzun süreli ve yoğun yağışlar sırasında ortaya çıkan benzer problemlerle ilgili müdürlüklerimizce hızla gerekli çalışmalar yapılmakta olup, vatandaşlarımızdan gelen şikayet ve talepler en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Vatandaşlarımızın bu konuda göstermiş oldukları hassasiyete teşekkür eder, belediyemizin iletişim kanallarını kullanarak sorunların çözümünde belediyemize yardımcı olmalarını rica ederiz."
Yorumlar (9)
Metin 8 ay önce
Derenin yanındaki yollarda su birikiyor,köprülerin üzerinde bile su birikiyor resmen komedi.
Demekki değişen bişey yok 8 ay önce
Bir zamanlar da biri kar yağdığında karın doğal yollardam erimesini bekliyoruz demişti. Demekki neymiş kişiler değişse de kafa aynı kafa
hamza 8 ay önce
su guzelim yolu talan ettiler kapaliyken me guzeldi insanlar cocuk bebekleriyke yuruyordu bu mu hizmet kime hizmet oldu trafige acmak allah askina yazik gunah mahvettiniz guzelim emegi
Düzce için konuşuyoruz 8 ay önce
Liyakat ehli işten anlatan müdür ve şefleri ile çalışırsanız hem siz halktan takdir alır hemde düzce kazanır... işini bilmeyen işin ehli olmayanlar sadece size degil duzceye de zarar verir
Heryeri biz yaptik boyle 8 ay önce
Alt yapiyi en son yapiyonuz haa? Gidin ciktiginiz yerde oynayin gizlemeyin carpikliginizi urfa tuneli deligikanlilar.
Alperen 8 ay önce
Düzce Belediyesinden Beklenen Cevap....
Adalet 8 ay önce
Sn Başkan Faruk ÖZLÜ zamanla sizde anlayacaksınız etrafınızdakilerin sizi nasıl yanlış yönlendirdiğini., FARKINA VARDIĞINIZDA herşey düzelecek emin olun.
asfalt 8 ay önce
asfalt üstüne asfalt atarsaniz böyle olur cedidiye caminin ordan valiliğin oraya kadar 3 tane yağmur ızgarası var milletten utanciniza kazamadınız
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
açık