banner615

banner614

banner701

'BEN HEDEF DEĞİLİM'

banner619

Suriye’nin kuzeyinde yardım faaliyetlerini yürüten Kızılay ekibine yapılan silahlı saldırıda Düzceli Mehmet Arif Kıdıman şehit olmuş ve dün gözyaşları içinde toprağa verilmişti. Bu hain saldırının ardından Kızılay personelleri sosyal medyada 'Ben hedef değilim' çağrısı yaptı.

Gündem 16.09.2020, 18:06 16.09.2020, 19:39
1198
'BEN HEDEF DEĞİLİM'
banner682

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat Kalkanı Harekatı ile teröristlerden temizlediği El-Bab bölgesinde sürdürülen Kızılay yardım faaliyetlerinde görevli araca silahlı saldırı düzenlenmiş, saldırıda Düzceli Mehmet Arif Kıdıman şehit olurken, 2 personel de yaralanmıştı.

Düzceli Mehmet Arif Kıdıman'ın naaşı dün düzenlenen törenle babası merhum gazetesi Mehmet Kıdıman'ın yanına defin edildi.

İnsani yardım derneği olarak bir çok bölgede yardım faaliyetleri yapan Kızılay sosyal medya üzerinden Dünya'ya seslenerek 'ben hedef değilim' çağrısında bulundu.

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık'ın da katıldığı çağrıda, Kızılay elbiseleri giyen personeller kağıtlara 'I am #NotATarget' yazarak sosyal medyada paylaştı. Binlerce vatandaş çağrının duyurulması için kampanyaya destek verdi.

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI ANDROİD İÇİN: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tebilisim.android.oncuhaber

ÖNCÜ HABER UYGULAMASI İOS (İPHONE) İÇİN: https://apps.apple.com/tr/app/%C3%B6nc%C3%BC-haber/id1080207561?l=tr

Yorumlar (2)
Resul İnan 1 hafta önce
gittiğin coğrafyada kime destek olduğun belli değil ki belli olsa da diğer tarafın hedefindesin, kan ticareti yaptıkça hedeflerden de birisin.
Aa 1 hafta önce
Acımız büyük. Ama “Ben” demek kadar büyük bencillik yoktur. Sen hedef değilsen askerimiz ni hedef? “WeAreNotTarget” olmalıydı etiketiniz. Yazık olmuş.
21°
açık