banner615

banner614

banner701

BİR ŞEYLER Mİ OLACAK?

Dün Abdurrahman Dilipak, Rusların ikili oynamaya başlamasını, CHP’nin sessizliğini ve İlker Başbuğ vakasını göstererek "Bakarsınız bunun bir ucunda darbe planları bile yapılıyordur." demişti. Bugün de Star yazarı Fadime Özkan, FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarının arkasından darbe kokusunun geldiğini yazdı.

Gündem 11.02.2020, 13:12 11.02.2020, 16:22
9294
banner682

İdlib'de yaşananlar, ABD'de Pentagon'a verilen raporlar, iç siyasetteki gerginlikler ve İlker Başbuğ'un açıklamaları...


Yaşanan hareketli siyasi ortamı yorumlayan gazeteci Fadime Özkan, özellikle FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmalarının arkasından postal kokusunun geldiğini ifade etti. Hem de sadece FETÖ'cüler değil FETÖ öncesi Gladyo yapılanmasının da harekete geçtiği iddiasında...

Bir şeyler olacak
İşte Fadime Özkan'ın yazısındaki dikkat çeken bölüm:
Son zamanlarda belli odaklardan yayılan koku ve pompalanan korku havayı epey ağırlaştırdı. “Bir şeyler olacak”, “büyük bir şey yaklaşıyor” diyerek ikinci 15 Temmuz hazırlığından bahsediyorlar. Bir fısıltı özellikle dolaştırılıyor ortalıkta.

Gladyo yapısı darbe peşinde
CIA’in gölge kuruluşu Rand Corporation’ın Pentagon için hazırladığı rapor, havaya yayılan eskimiş postal kokusunun asıl kaynağı sayılabilir. Sadece FETÖ’nün değil, FETÖ öncesi GLADYO yapısının, askeri darbelerin ve vesayet düzeninin sahibi olan odakların yeni bir tasarım içinde olduklarını biliyorduk zaten. Raporla bunu teyit etmişler.

'"Subaylar rahatız darbe yapabilir' diyorlar"
Tam bağımsızlık mücadelesi veren Türkiye’nin içişlerine karışıyorlar açıkça. Türkiye’yi yeniden ABD yörüngesine oturtmak için “Orta kademe subaylar (FETÖ) tasfiyeden rahatsız, darbe yapabilir” diyorlar.

NATO’cu komutanlara atıfla “askerden askere yeni bir ilişki”nin kurulmasının hayati önem taşıdığı vurgulanırken “siyasi ayak” tasarımdan şöyle bahsediliyor:

“Türkiye’de yaşayabilir bir muhalefet lideri ya da koalisyonunun ortaya çıkması durumunda Erdoğan ve AK Parti 2023’te iktidardan söküp atılabilir. Bu durumda Türkiye’den daha uzlaşmacı bir yaklaşım beklenebilir çünkü 2018’te parlamentoya seçilen üç muhalefet partisi de NATO ve AB ile ilişkilerin canlandırılmasına yönelik çağrılarda bulunuyorlar.”
banner710
Yorumlar (7)
Dr 5 ay önce
Saçmalamayın yeter artık
EĞER 5 ay önce
BU ÜLKEDE HALEN KOMŞUSUNUN, AKRABASININ, EŞİNİN, DOSTUNUN, BÜTÜN İNSANLARDAN ZİYADE KENDİ MUTLULUĞUNU ÖNDE TUTUP, OCU BUCU HÜVİYETİYLE ORTADA DOLAŞIYORSA ALLAH'A HAVALE EDİYORUM.
ALLAH BÜYÜKTÜR. YAZIKLAR OLSUN BİZE. CEDDİMİZİN KEMİKLERİ SIZLIYORDUR. NE HALE GELDİK.
temizlik olur 5 ay önce
Gelsinler gelsinler. Gizlenmiş fetö artıkları ve onların yardakçıları bir güzel temizlenmiş olur. Ama bu sefer öyle ucuz yırtamazlar.
Mhpli 5 ay önce
Ülkücüler nobette gelsinler,görelim..sıkıyosa..
YETER ARTIK 5 ay önce
Bu kez bu halk hiç kimseye taviz vermez, istikrarı bozan hangi taraf hangi partinin yaslandığı kim olursa olsun, bu millet bir daha ne (kendi partisi dahil) partilere ne de kişilere asla taviz vermeyecektir. Artık yeter.
Kasap 5 ay önce
Aklı olan varsa kışlasından çıkmaz. Ben ve benim gibi milyonlarin ter kokusu postal kokusunu bastırır.
yahu 5 ay önce
bu ilginç haberleri neye dayanarak yapıyorunuz,hiçbir ulusal kanalda böyle ütopik şeyler yok,wAllahi helal olsun size
32°
açık