banner615

banner614

banner701

BİRLİKTELİK ATEŞİ DÜZCE’DE YAKILDI

banner619

Günlük programına ‘Teröre Lanet, Şehitlere Saygı’ yürüyüşünün mimarı Baro Başkanı Ali Dilber ve Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ertan Taşlı katıldı. Yürüyüşün vermek istediği mesajı yerine ilettiği konusunda hemfikir olan iki isimden Taşlı, ‘Düzcelilik Ruhu, Türkiyelilik Ruhudur’ derken Dilber ise birliktelik ateşinin Düzce’de yakıldığını belirtti.

Gündem 23.03.2016, 14:01
626
BİRLİKTELİK ATEŞİ DÜZCE’DE YAKILDI
banner682
 Günlük programında teröre yönelik Düzce’de gösterilen ve herkesin konuştuğu ‘Teröre Lanet, Şehitlere Saygı’ yürüyüşü ile Düzce ve ülke olarak içinde bulunulan zor günler konuşuldu. Yürüyüşün mimarı Baro Başkanı Ali Dilber ve Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ertan Taşlı, Erol Tayhan’ın hazırlayıp sunduğu Günlük programının konuğuydu.  Yürüyüşün Türk milletine korku salarak hayatı yaşanmaz bir hale getirmek isteyen şer odaklarına karşı bir gövde gösterisi olduğunu ifade eden konuklar, ‘Düzcelilik Ruhu’ ile ‘Birliktelik Ateşi’ne vurgu yaptı.

Yürüyüşü düzenleyen Düzce Baro Başkanı Ali Dilber, konu hakkında “Hassas bir dönemden geçiyoruz. Düzce kamu ve sivil toplum kuruluşları işbirliğinde yapılan ilk yürüyüş oldu. ‘Teröre lanet mitingi’ olarak Türkiye’de ilk oldu. Düzce kamuoyu sahip çıktı.” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ertan Taşlı da yürüyüşle Düzce’nin terör karşısında korkusuzluğunu ve içindeki duyguyu dışa vurduğunu belirtti. “Yaşadığımız üzücü olaylar karşısında vatandaşlarımız o maneviyatı bugün ortaya koymak adına hareket etti. Aslında toplumsal olarak görülse bile oraya gelen her bir birey manevi dünyasında yaşadığını dışa vurmak için buluştuğumuzu hissettim. Korkmadığımızı göstermek için yürüyüşü düzenledik.”

Dilber: “ Kimse kimseden rol çalmadı”

Düzce Baro Başkanı Ali Dilber, yürüyüşe katılanların kardeşçe, anlayışla ve kimsenin kimseden rol kapmadan hareket ettiğini bununda birliktelik ateşinin Düzce’den yakılmasını sağladığını kaydetti.

Taşlı: “Düzce’de yaşayan herkes Düzce’yi benimsedi”

Taşlı, Düzce’nin farklı ırk ve çeşitli dillerin konuşulduğu bir il oluşundan yola çıkarak Düzcelilik Ruhu’nun geliştirilmesi için neler yapılabileceğini dile getirdi. “Düzcelilik Ruhu, dediğimiz durum aslında, geçmişten bugüne Düzce’de yaşayanlarda dahil olmak üzere hepimiz belli bir yerden geldik. Gerçek Düzceliler buraya ilk gelenler olarak tabir edebilir. Düzce’nin içerisinden gelen bir ırk ya da kültür yok. Herkes dışarıdan geldi. Burada Düzce’nin bu yapısının tıpkı Türkiye’deki yapıya sahip olduğu için Düzcelilik Ruhu’nun Türkiye Ruhu olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Düzce’de olmayan dil, ırk yok. Hepsi bugüne kadar kardeşçe yaşıyor. Farklı illerden gelenler bile Düzce’yi benimsedi.” 

Haber:Y.SEVER

banner710
Yorumlar (3)
Merkez rumuzlu kardeşim 4 yıl önce
Bu ülkenin gerçek değerleri manavı,muhaciri,çerkezi,abazası,lazı,gürcüsü,hemşinlisi,kürdü,tatarı,orta Asya'dan Balkan'lara Kafkaslar'a kadar göç etmiş insanlar topluluklarının bu bölgelere gelen herkesi sayamadığım tüm ırkların kardeşçe yaşadığı bir ülkedir TÜRKİYE Düzce'de bunun küçük bir örneğidir..Kimsede manav tabir edilen bir ırka saygısızlık etmemiştir.Ayırmamıştır.Aksine birleştirmiştir.Ancak Düzce'mize gelince biri birinden daha önce gelmiş olabilir Bu topraklara mesele hep beraber kardeşçe yaşadığımız gerçeğidir.Burda kimse ırkçılık yapmayacak Allah'ın yaşanmasına izin verdiği yerlerde ben varım sen varsın demeden kardeşçe yaşayacaktır.Söylenmek istenen bundan başka bir şey değil dir.Zaman geçtikçe insanlar çoğaldıkça saf kana sahip tek bir ırkın kalması zaten mümkün olmayacaktır.Benim bildiğim birsürü manav ile evlenmiş farklı ırktan gelen insanlar tanırım sende mutlak tanırsın mesele bu değildir mesele hepimizin Türk milleti oluşumuzdur.Gerçek bundan başka bir şey değildir
Düzceli 4 yıl önce
TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜNDE KELEŞİ GÖREMEDİMMİ ORADAMIYDI,YOKSA YURT DŞINDAMI.
MERKEZ 4 yıl önce
Düzce nin içerisinden gelen bir ırk nasıl olamaz ? Bu manav Türklerine yapılan en büyük saygısızlık.Manav Türkleri 800 yıldan beri düzce deler.1880 yılına kadar düzce de sadece Türkler yaşıyordu ama sonralarda çoğunluğu Türk olmayan birçok ırka mensup insanlar geldi.Eğer siz halkı birleştirmek için Türkleri görmezden gelirseniz işte asıl o zaman bu ülke birlik içinde olamaz.Bugün 55 milyon Türkmen yaşıyor Türkiyede ama siz Türk milleti demiyorsunuzda Türkiyeliler diyorsunuz ? Evet azınlıklar var ve çok güzel bir şekilde birlikte yaşıyoruz ama siz kasıtlı şekilde Türkleri görmezden gelmeye devam ederseniz misafirperverlikte son bulur !
14°
kapalı