banner615

banner614

banner701

BİSİKLET YOLU KULLANIMA AÇILDI

banner619

İstanbul Caddesi’nde yapımı uzun süredir devam eden bisiklet yolunda çalışmalar bitti. Boyama işlemleri ve yol kenarında ki metal bariyerlerin kaldırılmasından ardından bisiklet yolu vatandaşların hizmetine açıldı. Bisiklet yolunu bisiklet sürücülerinden daha çok yayaların kullanması ise dikkat çekti.

Gündem 10.11.2019, 18:19 10.11.2019, 19:13
3713
banner682

Uzun süredir Düzce’nin gündemini meşgul eden bisiklet yolu, bugün kullanıma açıldı. Boyama işlemlerinin ardından metal bariyerlerin kaldırılması ile beraber açılan yolu bisiklet sürücüleri kullanmaya başladı. Öncü Haber ekipleri açılan bisiklet yolunu vatandaşlara sordu. Halk, açılan bisiklet yolundan memnun olurken bisikletçiler ise yayaların sıkça yolu kullanmasından şikayet etti.

Öncü Haber mikrofonlarına konuşan vatandaşlar şöyle konuştu:
 
“Bariyerlerin kaldırılması çok iyi oldu.”
Bisiklet yolunun açılmasından memnunum. Bariyerlerin kaldırılması çok iyi oldu. Daha önce burada olan tramvayın hiçbir faydası yoktu. İnsanlarımız tramvayı kullanmıyordu. Boşu boşuna bir masraf yapıldı tramvay yapılarak. Şimdi bisiklet yolu olması daha iyi oldu. Yayalar kaldırımın dar olmasında dolayı bisiklet yolunu kullanıyorlar. Kaldırım biraz daha geniş olsa daha iyi olurdu. Ama kullanılmaması lazım. Herkes kendi yolunu kullanırsa daha iyi olur. Düzce’de çok bisiklet kullanan vatandaş var. Bisiklet yolunu biraz daha bilinçli kullanmamız lazım.
 


“Güzel ve geç kalınmış bir uygulama.”
Bugüne kadar yapılması gereken, çok geç kalınmış bir uygulama. Ama bir tek sıkıntı var burada araçlara park izni vermemesi gerekiyor. Belediye otobüsleri zorlanıyor yoldan geçerken. İnsanları indirip bindirirken sıkıntı yaşıyorlar. Engelli vatandaşlarımız otobüslerden inerken binerken zorlanıyor. Çok güzel düşünülmüş bisiklet yolu ayrı yaya yolu ayrı. Belediye Başkanı Faruk Özlü çok güzel düşünmüş buradaki araç parkını kaldırarak. Yaya olarak zorlanıyoruz. Şimdi daha iyi olacak. Geç kalınmış bir uygulama. Yayalarında bisiklet yolunu kullanması kaldırımın darlığından oluyor. Bisiklet yolu biraz geniş kaldırım biraz dar olunca vatandaşlar bisiklet yolunu kullanıyorlar ama kullanmamaları gerekiyor.
 
“Keşke hep kapalı kalsaydı.”
Yol bir açıldı bir kapandı. Daha önce tramvay vardı kaldırıldı şimdi bisiklet yolu oldu. Keşke hep kapalı kalsaydı. Bisiklet yolu yerine yolun direk  kapalı kalmasını isterdim. Yol kapalıyken insanlar yolda istedikleri gibi yürüyorlardı. Çocuklarını istedikleri gibi gezdiriyorlardı şimdi her tarafta araç var.

“ Burası yürüyüş yolu değil.”
Bisiklet yolunun yapılmasından memnunum. Bisikletim ile bu yolu kullanıyorum ama önüme insanlar çıkıyor. İnsanların biraz daha dikkatli olmasını istiyorum. Herkes kendi yolunu kullanması gerekiyor. Önümüze insanlar atlıyor çarpınca biz suçlu oluyoruz. Burası yürüyüş yolu değil. Belediye burayı bisiklet sürücüler için yaptı.
 


“Yayaların kaldırımları kullanmasını istiyorum.”

Bisiklet yolundan memnunum. Yayaların kaldırımları kullanmasını istiyorum. Yola bir anda çıkıyorlar. Çarpmak zorunda kalıyoruz sonra olay çıkıyor. Genelde yolda koşan insanlar oluyor. Çarpınca biz suçlu oluyoruz. Yayalardan biraz daha dikkatli olmasını istiyoruz.
 


“İnsanlar bize kızıyor.”
İnsanlar alışmamışlar  bisiklet kullananların yoldan gitmesine. Bundan dolayı insanlar bize kızıyor. Daha demin bir kadın bize şimdide bunlar mı çıktı başımıza diye bize kızdı. Vatandaşlar yolda koşarak gidiyor. Burası koşu yolu değil bisiklet yolu. İnsanlardan bisiklet kullananlara saygı göstermesini istiyoruz.
 
 
 
 
 

Yorumlar (30)
Kazım 10 ay önce
Yine söylüyorum Düzce dahil Türkiye'de bisiklet yolu kültürü henüz yok. Basın olarak yayaların ve araçların bu yolu kullanamayacaklarını, radyo ve tv yayınlarında minik spotlar halinde halkı bilinçlendirmek te basının bir görevidir.
dog 10 ay önce
fotoğraftaki köpek her şeyi açıklıyor aslında
A.Şahin 10 ay önce
Vura vura geçeceksin ki akıllansınlar
Alakaı Yok 10 ay önce
Kaldırımlara da araba park edilmiyor hoş. Ne diye bisiklet yolundan yürüyorsunuz aygır kepeneği gibi. Bu ne saçmalık böyle. Biri gelir kafa üstü betona çakar hiçbir hak talep edemezsiniz! Bisiklet yolundan yaya gitmeyecek o kadar!
Şikayetçi 10 ay önce
Dün akşam bisiklet yoluna araba park edildiğini gördüm insanda utanma olur bisikletliler kaldırıma geçince lütfen laf söylemeyin o zaman
Aa 10 ay önce
Tepeden tırnağa Burası Düzce dedirten günlük olaylar...
Merkez Kırk Bir Kırk Beş 10 ay önce
Uyarıyorum! Hamidiye mahallesindeki bisiklet yolundan da çekilsin yayalar. Yaya yaya gitmek var bir de yayayaya gitmek var. Bisiklet yolunu yaya kullanamaz! O kadar. Yaz sayın editör kardeşim. Bunlar laftan anlamıyor.
akçakocalı 10 ay önce
yayaların kullanacağı kaldırımlar araç park yerine dönüşünce, yayalar da bisiklet yolunu tercih ediyorlardır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
az bulutlu