banner615

banner614

banner701

Boğulmadan bir şeyler yapın!

banner619

Dört tarafı yeşil tepeler ile çevrili olan Düzce’de bilinçsizce yakılan ateşler, insan ve çevre sağlığını tehdit ediyor.

Gündem 22.01.2008, 18:18
199
Boğulmadan bir şeyler yapın!

Düzce’de idarecilerin ve sivil toplum örgütlerinin yeşil sözcüğünü vurgulamakta giderek zorluk çekeceği bir döneme doğru  gidiliyor. Birbiri ardınca kurulan fabrikaların çevre ile uyumunun sorgulandığı en yetkili ağızlar tarafından sürekli vurgulanmasına rağmen, çöp yangınları, kalitesiz kömür gibi nedenlerle havamız her geçen gün biraz daha kirlenirken, vatandaşlar çevreyi koruma açısından bir türlü sınavı geçemiyor.

Lastiklerin içindeki telleri alabilmek için yakanlar, bugün de Doğanlı’da iş başındaydı.  Yeşillikler içindeki Düzce’nin bu mutena köşesinden yükselen ağır siyah duman, çevreyi tehdit ederken, bu çeşit ateşleri yakanlar hakkında yeterince takibat yapıldığının kuşku götürdüğü değerlendirmeleri yapılıyor.

Dört tarafı tepeler ile çevrili olan Düzce Ovası ‘nda böyle bilinçsizce yakılan ateşler insan ve çevre sağlığını tehdit ederken, gerekli önlemler alınmazsa tüm ova yaşanmaz hale gelecek.

  

Yorumlar (0)
21°
az bulutlu