banner615

banner614

banner701

BOLU DAĞINDA YOL TRAFİĞE AÇILDI

banner619

Akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle trafiğe kapanan Bolu Dağı trafik ekipleri ve karayolları ekiplerinin yoğun çalışması ile yeniden trafiğe açıldı.

Gündem 31.01.2020, 02:22 31.01.2020, 17:02
2958
banner682

Akşam saatlerinden itibaren Bolu Dağını etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamlar yaşanmıştı. Kar yağışını artması ile birlikte yolda biriken kar nedeniyle ise saat 19.00'dan sonra yolda kamyon ve tırların kalması nedeniyle Bolu Dağı Ankara şeridi tamamen trafiğe kapanmış, Bolu Dağı'nı kullanan sürücüler ise Kaynaşlı gişelerden TEM Otoyoluna yönlendirilmişti.

Karayolları ve trafik ekiplerinin yoğun çalışması ile yolda biriken karlar temizlendi. Ardından yolda kalan tır ve kamyonlar yoldan çekildi ve araç trafiğine kapatılan Bolu Dağı Ankara şeridi yeniden trafiğe açıldı.
Kızılay Bolu Dağı'nda yolda kalanların içini ısıttı

Türk Kızılay ekipleri, Bolu Dağı’nda kar yağışı sonrasında vatandaşların mağdur olmaması için çalışan polis, jandarma ve karayolları ekipleri ile yolda kalan sürücü ve yolculara sıcak içecek ve kumanya ikram etti.

Türk Kızılay Batı Karadeniz Afet Yönetim Merkezi ekipleri, D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesiminde akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı sonrası bölgede ring halinde çalışmalarını sürdürüyor. Kar kalınlığının yer yer 10 santimetreye ulaştığı bölgede yolun trafiğe açılması için çalışma yapan trafik ekipleri, Karayolları ekiplerine çay, çorba ve yiyecek ikramında bulunan Kızılay ekipleri, yolda kalan sürücü ve yolcuları da unutmadı. Özellikle tır ve kamyon sürücülerine sıcak içecek ikram eden Türk Kızılay ekipleri vatandaşların içini ısıttı.

İstanbul'dan Ankara'ya yolculuk yapan ve Bolu Dağı'nda yoğun kar yağışı nedeni ile yolda kalan Serkan Büyükyolcu'ya da Kızılay ekiplerince ikramda bulunuldu. Büyükyolcu, “Kızılay'dan Allah Razı olsun. Çok teşekkür ediyorum. İçimizi ısıttı” dedi.

Yorumlar (1)
Sanayici 8 ay önce
İyi ki onlara yardım icin sms le ücretistemediler
18°
açık