banner615

banner614

banner701

"BU UCUBE İNŞAATI DURDURUN"

banner619

Üniversite bölgesi olması ve önceki belediye yönetimlerinin yüksek kata izin vermesi nedeniyle inşaat sektörünün iştahını kabartan Konuralp'te kat imar izninin zemin+4 kat olmasına ilişkin karar Düzce Belediye Meclisi'nin onayıyla resmiyet kazandı. Kararla birlikte mevcut inşaatların da mercek altına alınacağını açıklayan Düzce Belediyesi'ne "Konuralp'in kalbine ok gibi saplanan ve neredeyse 20 kata yaklaşan bu inşaata da 'dur' deyin!" çağrısı yapıldı.

Gündem 15.06.2019, 15:08 17.06.2019, 11:10
6219
banner682
Merkeze bağlı Konuralp Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlar Düzce Belediyesi'nin "4'ten fazla kata izin yok" kararıyla rahat bir nefes alsa da şimdi gözler yapımı süren çok katlı binalara çevrildi.

Özlü ile yeni bir sayfa açıldı

Birçok tarihi yapıyı ve Karadeniz Bölgesi’nin tek antik tiyatrosunu içinde barındıran bölgede, yüksek katlı binaların yapılmasına yıllardır karşı çıkan vatandaşlar, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün göreve gelmesi ile birlikte Konuralp'te yeni bir sayfanın açıldığına işaret etti.Konuralp halkı belediyeye seslendi

Özlü'nün Konuralp'i özel olarak ele alması sayesinde artık çarpık yapılara ve gökdelen gibi binalara izin verilmeyeceğini anımsatan ve bu noktada Düzce Belediye Meclisi'ne de "zemin+4 kat" kararına destek verdikleri için teşekkür eden Konuralp halkı, bölgenin göbeğinde yapımı süren ve her taraftan görülen 20 kata dayanan bina için de gerekenin yapılması için belediyeye seslendi.

"Keleş yüzünden oldu"

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in değil sadece Konuralp, Düzce kent merkezinde de yüksek katlı binalara izin verilmesi için çalışmalar yürüttüğüne dikkat çeken tepkili Konuralp sakinleri, "Keleş'in verdiği izinler yüzünden Konuralp'in etrafı ucube gibi binalarla doldu. Eskiden burada bir bina yapılırken, komşunun güneşi kapatılmazdı. Şimdi her tarafta onlarca katlı, uygunsuz yapılar yükseliyor. Bunlardan birisi de Şehit Murat Demir Mahallesi, Gölcük Başı Cami karşısındaki binadır." dedi."Bu bina da 4 kata çekilmeli"

4 kat kararı ile birlikte Konuralp'te mevcut inşaatların da inceleneceğini açıklayan Düzce Belediyesi'nin "Yapımı süren projeler de revize edilecek" bilgilendirmesinden yola çıkan bölge halkı, "Konuralp'in kalbine ok gibi saplanan bu bina da 4 kata çekilmeli. Bu bölgeye yakışmayan bu çirkin yapı Konuralp'in neresinden bakarsanız bakın her yerinden gözüküyor. Hala işçilerin çalışmaya devam ettiği bu ucube binanın hemen inşaatının durdurulması için belediyemizi göreve davet ediyoruz." diye konuştu.


Haber: S.ÜNSAL
banner710
Yorumlar (42)
AKP 1 yıl önce
BU UCUBE YAPILARIN ENCÜMEN KARARLARI ALINIRKEN NEREDEYDİNİZ TV KANALLARI YAZIKLAR OLSUN
kaan 1 yıl önce
o bölge pirinç tarlaları ve tarihi eserlerden oluşan bir sit alanı olması gerekirken şu hale bak bence çivi bile çaktırılmamalıydı heryerden tarihi eser fışkırıyor değerlendiremiyoruz
Kasabalı 1 yıl önce
İ.A denilen o bayanı tebrik edin.Düzceye bağlanılmasında eski başkanla çok emeği var.
Zararları oldu 1 yıl önce
onu Eski başkan ercana ve yanındakilere soracaksın.Varya hani heryerden çıkan bi bayan var fotörlü..onu tebrik edin.Düzceye bağlanmasındaki en önemli o ikisi..şimdi çok memnunlardır kasabanın beton yığınına dönüşmesine..
Bizden birşey olmaz 1 yıl önce
Adam sanki keyfine gore dikti o binayı izin verirken iyi durdurun demek ne kolay ne olacak onca masraf yatırım saçma sapan bi haber devlet ödesin bakalim adamin masrafını
y 1 yıl önce
yuksek binalar gelisme gostergesi degildir,bu il 1. sira deprwm bolgesidir kisa zamanda yeni buyuk bir depremde olucaktir 30 ar sene aralikli buyuk depremler olmaktadir bu il buna gore yapilandirilmaliydi..
ŞAHİN 1 yıl önce
ARTIK ŞU GERİCİ KALIPTAN ÇIKIN DA SAKARYA GİBİ OLALIM
Kasabalı 1 yıl önce
Malı götüren götürdü bu saatten sonra kanun çıkarsan ne olur çıkarmasan ne olur milletin yerlerini birbirine peşkeş çekenler nerede onu sormak lazım iş işten geçmiş şimdi ne yapsak derdinde belediye
M.C 1 yıl önce
Ben 4 katli bina da oturuyordum...ve bu binayı önümüze diktiler. Böyle bir saçmalığın izinli olması benim aklıma rant getiriyor. Ve evden taşındım o binayı seyredemem.
Kemal Tunç 1 yıl önce
Düzcenin kalbi ve akciğeri konuralp merkezi, Beypazarı Göynük safranbolu gibi tarihsel turistik ziyaret bölgesi olabilecekken rant uğruna geri donulmez bir sekilde betonla talan edilmesi çok üzücü
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık