banner615

banner614

banner620

Buzlanmya Karşı Azami Dikkat

banner619

Türkiye'nin bugün büyük bölümünde görülecek yağışlı havanın yerini kara bırakması tahmin ediliyor. Sıcaklar ise batı kesimlerinde 2 ila 4 derece birden düşecek.

Gündem 17.01.2010, 14:06
194
Buzlanmya Karşı Azami Dikkat
banner621

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların; genellikle sağanak yağmur ve bazı bölgelerde kar yağışı bekleniyor batı kesimlerde sıcaklık değerlerinde 2 ila 4 dece dolayında düşüş beklendiği bildirildi
Kuveetli Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu Poyraz yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması istendi.
Batı Karadeniz bölgesi Parçalı çok bulutlu, kıyılıları öğle saatlerinden itibaren bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların; genellikle yağmur, akşam saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
Bölgemizde hava sıcaklığında 2 ila 4 dece arasında bir düşüş yaşanmasının beklendiği fırtına ve rüzgara karşı özellikle soba zenirlenmeleri meydana gelebileceği için çok dikkatli olmaları gerekiyor.
Sürücülerin kar yağışı ve Buzlanmaya karşı azami dikkatli olmaları aşırı süratten kaçınmaları gerekli olan tüm malzemeleride araçlarında bulundurmaları gerekiyor.

banner626
Yorumlar (0)
11°
az bulutlu