banner615

banner614

banner701

ÇEVRE MÜHENDİSLERİNDEN DESTEK

banner619

Hecinler mevkiindeki Katı Atık bertaraf tesisinden mağdur oldukları gerekçesiyle günlerdir nöbet tutan Esençam, Hasanlar ve Esentepe Köylülerinin Sivil Toplum Kuruluşlarına çağrıları karşılık buldu. Çevre Mühendisleri Odası Katı Atık Tesisi için nöbet tutan köylülerle bir araya geldi. Tesisi gezen oda üyeleri teknik rapor hazırlayacak.

Gündem 28.02.2016, 15:33 28.02.2016, 16:24
912
ÇEVRE MÜHENDİSLERİNDEN DESTEK
banner682

Çevre Mühendisleri Odası İstanbul ve Kocaeli Şubeleri ile Düzce İl Temsilciliği üyeleri, Esençam, Hasanlar ve Esentepe Köylülerinde yaşayan halkın talebi üzerine direnişlerine destek vermek Katı Atık Düzenli Depolama Tesisini gündeme taşımak adına teknik rapor hazırlayabilmek için inceleme yapmaya geldi. Köy halkında tesis ve gelişmeler hakkında bilgi alan heyet, tesiste incelemelerde bulundu.İnceleme sonrasında Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Sekreteri Cevahir Fırat Çelik düşüncelerini ve amaçlarını ifade etti.

Tesis hakkında teknik rapor hazırlayacaklarını söyleyen Çelik raporu kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi. Çelik, “Tesisi gezme fırsatımız oldu. Bir şey söylemek için çok erken ama kısa bir teknik tespit yaptığımız zaman Düzce Ovası, İstanbul için çok önemli bir coğrafyadır. Melen Çayı bilindiği üzere İstanbul’un içme suyu kaynakları arasında yer alıyor. Tesisteki sızıntı sularının özellikle kış aylarında taştığını ya da boru hatları aracılığıyla Melen Çayı’na aktarıldığı hakkında bilgi aldık. Söz konusu havuzu ve boruları da yerinde görerek biz tespit etmiş olduk. Bu civar köylerdeki halkın sağlığı açısından ve suyu içme suyu olarak kullanan halk için ciddi bir tehdit oluşturuyor.” Dedi. 

Haber:Y.SEVER

banner710
Yorumlar (5)
çevre mühendisi 4 yıl önce
Temsil noktası sıfır olan oda bilmeniz ve yapmanız gereken tek şey orası için teknik rapor değil işletilebilirliği ve çevreye zarar vermeden faaliyetini sürdürebileceğinin açıklanmasıdır. Çevre mühendisinin esas görevi çevreyi kirletmeden halkın ve devletin yararına işleri ve prosesleri uygun halde işletmektir. Siyasi amaç için oraya gidip şov yapmayın.
düzceli 4 yıl önce
avrupada bu işler nasıl oluyor acep? merak ettim... cevreyi kirletmeden,. bir araştırılsa iyi olur kanımca...
dzceli 4 yıl önce
birgunde il olarak, ulusal medyada iyi bir haberimiz çıksın ya
yediz ne dedi bugun! 4 yıl önce
anayasa mahkemesi karari icin `UYMUYORUM` `SAYGI DUYMUYORUM` rapor icinde bu guruh ayni seyi soyleyebilir ancak ondan cook oncede bu denmisti hatirlatalim beyimize; ya devlet basa ya kuzgun lese.
Ümit Ergün 4 yıl önce
Bir diktatör düşünün ki anayasa mahkemesi kendisinin düşüncesinin aksine karar veriyor. Ve bir kardinal düşünün ki siyon ne diyorsa onu diyor. Neyi beğenmiyorsunuz? Müslüman olmasını mı yoksa size uymamasını mı? Ortada bir hata vardır (hecinler) ama doğrudan en tepede olanın değil ona vekalet edenindir.
18°
açık