Öne Çıkanlar Düzce Öncü Haber Bilim ekonomi kaza

Bu haber kez okundu.

CHP'DEN ZEHİR-ZEMBEREK BİLDİRİ!
banner197

Dün olağanüstü gündemle toplanan Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi, vatandaşlara çağrı yapma kararı aldı. Bu doğrultuda bir bildiri yayımlayan meclis, ülkede son dönemde yaşanan gelişmeleri üzüntü ve kaygı verici olarak yorumlarken, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini öne sürdü.
Hukuk dışı olduğu savunulan her türlü uygulama ve baskılara son verilmesi istenen bildiri şöyle:

"TÜRKİYE’Yİ BİLİNÇLİ VE PLANLI BİR ŞEKİLDE DARBE ORTAMINA SÜRÜKLEMİŞTİR"

"Ülkemizi 14 yıldır yöneten AK Parti iktidarı, devlet yönetiminin her kademesine yerleştirdiği FETÖ elemanlarıyla Türkiye’yi bilinçli ve planlı bir şekilde darbe ortamına sürüklemiştir. Halkımız, Gazi Meclis’imiz ve darbeye karşı duran medyanın aldığı ortak tavır sonucunda darbe girişimi başarısız kılınmıştır. Parlamenter rejimimiz Türkiye’nin demokrasi güçleri tarafından başarıyla korunmuştur. Ancak AK Parti  iktidarı 15 Temmuz’da yaşananlardan hiçbir ders almamıştır. Toplumsal uzlaşıyı dışlamış, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkeleri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine dönük saldırılarını arttırarak sürdürmüştür. Yargı siyasetin güdümü altına alınmıştır. Gelinen noktada Türkiye, FETÖ ile mücadele bahanesiyle ortaya konan karanlık ve otoriter Saray darbesini yaşamaktadır. Mevcut siyasi durum halkımızın özgürlüğüne ve ülkemizin bekasına yönelik büyük bir tehdit oluşturmaktadır.
"CUMHURİYET GAZETESİ’NE YÖNELİK DAVA SİYASİ BİR DAVADIR"

1- FETÖ üyesi olmak suçlamasıyla yargılanan bir savcı tarafından başlatılan Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik hukuksuz ve akıl dışı dava bir an önce sona ermelidir. Bu dava, hükümetin yönlendirmesi ve desteğiyle açılan siyasi bir davadır. Siyasi iktidar yalnızca gazetecilik faaliyetleri nedeniyle Cumhuriyet’le yaşıt ve basınımızın simgesi olan Cumhuriyet Gazetesi’nden adeta öç almaktadır. Basına yönelik her türlü baskıya son verilmelidir. Düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün kullanılmasını engelleyen tüm baskılar ortadan kaldırılmalıdır. Tutuklu gazetecilerin tamamı serbest bırakılmalıdır.
"ADİL YARGILANMA HAKKI TANINMALIDIR"

2- Darbe girişiminde yer alan, destek veren askeri, siyasi ve bürokratik tüm unsurlar en kısa sürede ortaya çıkartılmalı ve hukuk çerçevesinde yargılanmalıdır. Öte yandan, OHAL kapsamında tutuklanan, görevden uzaklaştırılan ve ihraç edilen tüm yurttaşlarımıza adil yargılanma hakkı tanınmalıdır. İnsan haklarına aykırı muamelede bulunan ve buna meşruiyet katan tüm sorumlular yargı önünde hesap vermelidir.
"MECLİS’TEKİ MİLLETVEKİLLERİNİ TUTUKLATARAK TERÖRE HİZMET ETMEKTEDİR"

3- AK Parti, TBMM zemininde ve seçimle gelen temsilciler ile yürütülmesi gereken çözüm sürecini, TBMM’yi hiçe sayarak doğrudan PKK ile pazarlığa girerek yürütmüştür. Ülkemizin karşı karşıya getirildiği terör ve şiddet ortamı, parlamentoyu yok sayan bu yöntemin ne kadar yanlış olduğunu kanıtlamıştır. Aynı hatayı tekrarlayan AK Parti, bugün de Meclis’teki milletvekillerini tutuklatarak teröre hizmet etmektedir. Hukuki süreçler tamamlanıp hüküm kesinleşmeden milletvekillerinin tutuklanması anayasaya ve Anayasa Mahkemesi’nin içtihatlarına aykırıdır. Bu hukuk dışı uygulamaya son verilmelidir.
"TEHDİTLER, SALDIRILAR, BASKILAR DERHAL SON BULMALIDIR"

4- Otoriter rejim; yurttaşların ifade, toplantı, örgütlenme ve girişim özgürlüklerini kısıtlamakta, tüm toplum kesimlerini yoğun bir baskı altına almaktadır. Okullara, üniversitelere, emekçilere, kadınlara, sivil toplum kuruluşlarına, iş dünyasına ve yurttaşlarımızın can güvenliğine yönelik tehditler, saldırılar, baskılar derhal son bulmalıdır.
"TÜRKİYE’Yİ UÇURUMA SÜRÜKLEYENLER MUTLAKA YARGIYA HESAP VERECEKTİR"

FETÖ, PKK ve IŞİD terör örgütlerine yardım ve yataklık eden Saray ve AK Parti yöneticileri, demokrasimize ve ülkemizin bekasına yönelik en büyük tehdittir. Bu tehdit yurttaşlarımıza demokratik direnme hakkını da vermektedir. Demokrasimize, birliğimize, huzur ve barış ortamına karşı yapılan bu tehdidi önlemek için yapılması gerekenler bellidir. Vatanını seven, demokrasiye inanan, temel ve hak ve özgürlükleri savunan her yurttaşımız Cumhuriyetimize yönelen bu büyük tehdidi bertaraf etmek için bir araya gelmelidir. CHP bu yaşamsal özgürlük, demokrasi, birlik ve bağımsızlık hareketinin öncülüğünü yapmaya hazırdır. Hiçbir yurttaşımızın kuşkusu olmasın ki CHP bu mücadelenin bütün gereklerini yerine getirecektir. Diktatörlük kurma çabaları, çok geçmeden özgürlük, hukuk ve demokrasi sevdalısı halkımızın iradesi tarafından yenilgiye uğratılacaktır. Türkiye’yi uçuruma sürükleyenler mutlaka yargıya hesap verecektir.
"TÜRKİYE’Yİ BÖLDÜRMEYECEĞİZ"

Ne darbe, ne dikta, yaşasın tam demokrasi… Güven ve umut, karanlık ve korkuyu yenecektir. Türkiye Cumhuriyeti, daima ileriye gidecektir. Türkiye’yi böldürmeyeceğiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacağız. Vatansever halkımıza saygıyla duyurulur..."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Adanalı CELAL 2 yıl önce

Sanki CHP iktidarında yaşandı tüm bu sorunlar. Kim besledi bunları, kim kim kim. CHP doğru söylüyor. Yıllardır yalandan Ülkücülük öğretmeye calışıyorlar bize AMA BİZ GENCİZ OKUYUP ANLAYACAK, ÖĞRENECEK ZEKAMIZ VAR. OLMAYANLAR...

Misafir Avatar
özgür 2 yıl önce @Adanalı CELAL

Atatürk'ün kurduğu partinin şimdiki bazı burjuva yöneticileri Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete kasteden ve ülkeyi bölmeye çalışan terör örgütlerinin uzantısı ve destekçilerini savunması Atatürk'ün kemiklerini...

Beğenmedim! (0)
Avatar
Fındıkçı 2 yıl önce

Bundan sonra chp'ye oyum.Fındığı bir tek onlar konuşuyor

Avatar
Yok artık 2 yıl önce

Bildirinin sonunda Türkiye yi böldürmeyeceğiz diyerek bu açıklamayı bu şekilde kamufile edemezsiniz halk teröre ve teröristlere verdiğiniz açık desteği zaten görüyor şaşkınlıkla izliyoruz bazen gülüyoruz hepbirliktr yok...

Avatar
Eren 2 yıl önce

gidip onları alnından öpün ama dikkat edin kan ve hainlik üstünüze sinmesin...

Avatar
Hep beraber 2 yıl önce

Vatanın milletin bütünlüğü için chp imkansız

Avatar
doğrudur 2 yıl önce

bunlar vatan sevdasından dolayı andımızı kaldırdılar. milli değerleri bayrağı hiçe sayan bunlar darbeden sonra bayrağı sembol malzeme yaptılar. bunlar bayrağı kirletiyorlar...

Avatar
ilker 2 yıl önce

Anlayana

Avatar
CüHelaPartisi 2 yıl önce

sevsinler sizi de bildirinizi de...