banner615

banner614

banner701

ÇİLİMLİ BEKLENTİDE...

banner619

Çilimli'ye yapılan T tipi Cezaevi yolu bakımsızlıktan aşılmaz durumda. Sapakla Cezaevi arasındaki yolun bir an evvel yapılması gerekiyor. Yeni cezaevine eski yol yakışmıyor.

Gündem 13.12.2014, 11:20
312
ÇİLİMLİ BEKLENTİDE...
banner682

Yapılması ve merkezden Çilimli'ye alınması büyük tartışmalara neden olan ve daha sonra Çilimli'de karar kılınarak yapımı tamamlanan Düzce T tipi Kapalı Cezaevi, sapakla cezaevi arasındaki yolun bozuk oluşu ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor.

 

Bin kişilik bir kapasiteye sahip Cezaevi, son yılların modern yapı sistemine sahip özellikte. Mahkumların cezalarıını çekerken arazide de çalışarak hem ferdi olarak ekonomiye hem de kurum olarak cezaevinin üretken özelliğine katkı sağlamış olacaklar. Tabii ki bu cezaevinin özelliğinden kaynaklanıyor. Ancak yapımından bugüne gelinceye kadar büyük mesafe alınan cezaevinin şu haldeki yolu "Yeni Cezaevi'nin özelliğine yakışmıyor" Cezaevi araçlarının ve mahkum yakınlarının sürekli kullandığı bu yolun bir an evvel yapılması gerekiyor. Çilimli merkez Şerefiye Mahallesi Bayramyeri Mevkii ile Cezaevi arasındaki yol bir an evvel yapılıp onarılmayı bekliyor.

Haber; E. TAYHAN

Yorumlar (0)
16°
parçalı az bulutlu