banner615

banner614

banner701

ÇOCUKLAR EFTENİ GÖLÜ’NÜ GEZDİ

banner619

Düzce'de Ortaokul öğrencileri Efteni Gölü’nde kuş gözlemi yaptı. Kuşlarla ilgili bilgiler alan çocuklar dürbünler ile kuşları izledi.

Gündem 04.02.2020, 10:35 04.02.2020, 14:14
688
banner682

 Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü kapsamında çocuklarla kuş gözlemi etkinliği düzenledi.


Gölyaka Hacı Süleymanbey Yeniyaşam Ortaokulu öğrencileri ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri Düzce'de kuşların doğal yaşam alanı olan Efteni Gölü’ne giderek sulak alanlarda yaşayan kuşları dürbünler ile izledi.


Sulak alanlardan birisi olan Efteni Gölü’nün pek çok canlıya ev sahipliği yaptığını çocuklara aktaran yetkililer, canlıların bulundukları ortamlarda suyu emerek toplama özelliğine sahip olduğunun da bilgisi paylaşıldı.


Bilgilendirmenin ardından, ellerine dürbün alan çocuklar Efteni Gölü’nde kuş gözlemi yaptı.
                                        

Yorumlar (4)
HER ÖĞRENCİ GÖRMELİ 2 8 ay önce
ZAMANDA 10 YIL ÖNCESİNDE KÜÇÜKDE OLSA KUĞU GURUPLARI GELİRDİ, HABERLERİ DE YAPILIRDI, ŞU AN KAÇ TÜR KUŞ VAR, KAÇ TÜR KALDI, BİR ON SENE SONRA BELKİDE ONLARDA OLMAYACAK.
HER ÖĞRENCİ GÖRMELİ 1 8 ay önce
ÇOCUKLAR AÇISINDAN ÇOK GÜZEL BİR ETKİNLİK, BİZİM ÇOCUKLUĞUMUZDA (1980 Lİ YILLARDA) EFTENİ GÖLÜNDE 150 ÇEŞİT KUŞ TÜRÜ VAR DENİRDİ. HATTA ŞU GÜNE GÖRE -
Vatandas 8 ay önce
Sen aglama benim guzel efteni golum kisa zaman sonra seni uzenler tarih olacak yeniler gelecek seni tum dunyaya tanitacak sen uzulme kinse beni ziyaret etmiyor diye senin en buyuk sanssizligin duzce sinirlarin da olusun
Ah efteni 8 ay önce
Abant golcuk ziyaretci kaynarken bizim super eftenimiz hic olmazsa bos kalmamis oldu buraya bu ogrencileri getirenlere tesekur ederiz yazik
26°
parçalı az bulutlu