banner615

banner614

banner701

"DAHA BÜYÜK FELAKETLERİN HABERCİSİ"

banner619

Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde son yaşanan ve Düzce'yi de vuran sel felaketine ilişkin konuşan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, "Bu yaşananlar ileride daha büyük felaketlerle karşılaşabileceğimizin habercisidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından artık Karadeniz'in doğasıyla oynamasını engellemelidir." dedi.

Gündem 20.06.2019, 11:24 20.06.2019, 16:51
3348
banner682

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gündemdışı söz alan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, memleketinde yaşanan sel afeti hakkında konuştu. Özellikle Gölyaka'nın köylerini vuran aşırı yağışlar sonucu birçok bölgenin sular altında kaldığına dikkat çeken Milletvekili Yılmaz, aynı mağduriyetlerin yaşanmaması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın alması gereken önlemlere ilişkin taleplerini sıraladı. 

"Artık Karadeniz'in doğasıyla oynamasını engellemelidir"

İklim değişikliği sonucunda Karadeniz Bölgesi'nde özellikle bahar ve yaz aylarında her yağıştan sonra bir sel felaketi yaşandığına işaret eden Milletvekili Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"En son dün Trabzon Araklı ilçemizdeki felaket bunun son örneğidir. Düzce'de de Gölyaka ilçemizde sel felaketi yaşanmış, Hacıyakup, Hamamüstü, Yunusefendi ve Açma köyleri bu selden etkilenmiştir. Tek sevincimiz, buralarda can kaybının yaşanmamış olmasıdır. Bu yaşananlar ileride daha büyük felaketlerle karşılaşabileceğimizin habercisidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bir an önce başta Karadeniz Bölgesi'nde olmak üzere, özellikle dere yataklarını -eski, kurumuş olanları da dâhil olmak üzere- ıslah etmeli, iskân alanlarını yeniden belirlemeli ve bazı projelerin -HES projeleri olmak üzere- artık Karadeniz'in doğasıyla oynamasını engellemelidir."


Haber: C. ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (3)
Enes ATIlGAN 13 ay önce
Sayın vekilimiz birtek sesimizi sen duyuruyorsun rabbim yoluna taş koymak isteyenlerin oyununu bozup kendine çevirsin Allah senden razı olsun
doğruyu anlatmış 13 ay önce
doğru söze ne denir, helal olsun.
Duzceli 13 ay önce
Bos laf bunlar sayin yilmaz.senin tek derdin cumhur ittifaki..ittifak diye diye akp ye calistin duzce merkezde zaten.belediyeyi kaybettik..
15°
açık