Öne Çıkanlar 8 Mart trafik kazası behçet alkan lokman Tahliye şantiye

Bu haber kez okundu.

DÜN GECE YAYIMLANDI!
banner197

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında hazırlanan 687 sayılı yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK), Resmi Gazete'de yayımlandı. Kış lastiği zorunluluğu, özel sektör istihdamına destek ödemesi, bankacılık Kanunu'nda "zimmet" düzenlemesi, öğrenci etüt eğitim merkezlerinin kapatılması, yayınların Yüksek Seçim Kurulu denetiminden çıkarılması, 687 sayılı yeni Kanun Hükmünde Kararname'de öne çıkan düzenlemeler oldu.

Kayyum atanan şirketlerin satış ve tasfiye TMSF'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 2 Ocak'ta toplanan Bakanlar Kurulunca alınan kararlar doğrultusunda hazırlanan kararnameye göre, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 133'üncü maddesi uyarınca, kayyum atanmasına karar verilip, kayyumlık yetkisi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından kullanılan şirketler, ortaklık payları ve varlıkların Terörle Mücadele Kanunu ile Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkında Kanunu kapsamına giren suçlardan dolayı müsaderesine karar verilmesi halinde müsadere kararı, satış ve tasfiye edilmesi suretiyle TMSF tarafından yerine getirilecek.

Kış lastiği zorunluluğu
Yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği kullanmaları, illerin hava ve iklim şartlarına göre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yılın belirli dönemi için zorunlu tutulurken, Bakanlık bu yetkisini valiliklere devredebilecek.

Söz konusu uygulama kapsamında, araçları denetlemeye Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının görevlendirdiği Bakanlık personeli ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının sınır kapılarındaki birimleri ve belediyelerin denetim birimleri yetkilendirildi.


"Öğrenci Etüt Eğitim Merkezleri" kapatılacak
5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nda yer alan "öğrenci etüt eğitim merkezleri" ibaresi ve tanımı yürürlükten kaldırılarak, yerine "sosyal etkinlik merkezleri" ibaresi eklendi.

Sosyal etkinlik merkezileri ise söz konusu kanunda, il milli eğitim müdürlükleri ile belediyeler arasında yapılan ve Bakanlıkça onaylanan ortak iş birliği protokolleri çerçevesinde, Bakanlığın verdiği iş yeri açma ve çalışma ruhsatı ile belediyelerce açılan ve işletilen, ilköğretim ve/veya ortaöğretim öğrencilerinin ödev ve projelerine ilişkin araştırmalar yaptığı, öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin yürütüldüğü özel öğretim kurumları olarak tanımlandı.
Bu kapsamda dönüşüm programına alınan öğrenci etüt eğitim merkezleri hariç olmak üzere, halen faaliyette olan öğrenci etüt eğitim merkezleri faaliyetlerine 1 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edebilecek. En geç 29 Temmuz 2017 tarihine kadar özel öğretim kurumlarından birinin gerektirdiği şartlara uygun hale getirilmeyen ve buna göre kurum açma izni düzenlenmeyen öğrenci etüt eğitim merkezleri hakkında sürekli kapatma işlemi uygulanacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
köylü 1 yıl önce

terörle mücadelede kış lastiği önemli

Avatar
Cumhur 1 yıl önce

Istediğiniz zaman istediğinizi yapıyorsunuz birtek findikla ilgili birşey yapmadınız çünkü işinize gelmiyor neden çünkü en buyuk yiyici sizsinizde ondan

Misafir Avatar
Aa 1 yıl önce @Cumhur

Kralı içeride ama yaveri dışarıda. Hatta ayağına gidiliyor....

Beğenmedim! (1)
Misafir Avatar
garip 1 yıl önce @Cumhur

eee seneye sanki fındık çokmu pahalı olacak sanıyosun yine aynı olacak.fındık kıralıda içerde şimdi kim belirleyecek fiyatı bekleyip görcez .

Beğenmedim! (0)
Avatar
Mustafa hayır 1 yıl önce

Artık bakanları RTE arayacak milletvekillerininde bir fonksiyonu kalmayacak tek elden diktatörlüğe HAYIR

Avatar
Ali Ekrem 1 yıl önce

Fındıkla kafayı bozmuşsunuz, fındıkla yatıp fındıkla kalkıyorsunuz.