banner615

banner614

banner701

DÜZCE'DE 112'NİN YOĞUN MESAİSİ

banner619

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne koronavirüs şüphesiyle ambulansla getirilen bir hasta, koruyucu kıyafetler giyen 112 Acil Servis ekibi tarafından karantina bölgesine götürüldü. Hastanın araçtan inmesinin ardından ambulansın her yeri dezenfekte işleminden geçirildi.

Gündem 18.03.2020, 14:33
22757
DÜZCE'DE 112'NİN YOĞUN MESAİSİ
banner682

Düzce'de yüksek ateş ve öksürük şikayetiyle sağlık kuruluşlarına başvuran vatandaşların sayısı giderek artarken, gelen ihbarlar doğrultusunda şüpheli vakalara koruyucu kıyafetler giyen 112 ekibi ilk müdahaleyi yapıyor.

Dün akşam durumu kötüleşen bir hasta için verilen adrese giden 112 Acil Servis ekibi, ihbarın koronavirüs şüphesi taşıması nedeniyle özel kıyafetleri ile hastayı ambulansa aldı. Burada ilk müdahalesi yapılan yaşlı adam, sedyeyle Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nin zemin katında oluşturulan 'karantina bölgesi'ne götürüldü.

Hastanın ambulanstan taşınmasının ardından ellerine virüs arındırıcı özel temizlik malzemelerini alan sağlık görevlileri, ambulansın içerisini dezenfekte etti. Böylece ambulanstan başta hastalara virüs bulaşma ihtimalinin önüne geçildi.

Yorumlar (16)
Gulsen canatan 7 ay önce
Bütün çalışanlar a Allah yardımcı olsun
Biraz özen biraz anlayış 7 ay önce
112 nin mesaisi gördüğünüz gibi yeterince yoğun bu sebeple olur olmaz yere arayıp gerçekten ihtiyacı olan insanların hakkina girmeyin. Taksi niyetine kullanmayın artık ambulansı.
"Düzce" 7 ay önce
Herkez hijyene dikkat etsin kurallara uyalım bizim saglıgımız için
Gölyakali 7 ay önce
Nıye bu hastaneler acıklama yapmıyo kapatıldıda mılletın randevuları ıptal edildi
Selahattin özgül 7 ay önce
Lütfen durum şakaya gelecek gibi değil evlerimize kapanıp kendinizi koruma altına alın durumun ciddiyetini unutmayalım...
Hayır seven vatandaş 7 ay önce
Bu nasıl bir virüstür arkadaş sardı dört yanımızı Allah sonumuzu hayır etsin
Sağlık personeli 7 ay önce
Lütfen tedbirli olalım ve minimum seviyede atlatalım bu savaşı.
Kendini rahatsız hisseden arkadaşlarda bende olmasın demeden sağlık kuruluşlarına müracaat etsin.
Sağlık personelimiz titiz ve ummali bir şekilde calisiyor. Allah CC yardımcıları olsun,personelimizin de hastalarımızın da.
SAYGILAR SEVGİLER TURKİYEM
Duzcee 7 ay önce
Allah'ım korusun şifasını versin bı an önce
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28°
parçalı bulutlu