banner615

banner614

banner701

DÜZCE EMNİYETİ’NDEN HALK SAĞLIĞI İÇİN ÜSTÜN ÇABA!

banner619

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri, koronavirüs salgını nedeniyle tüm uyarı ve cezai yaptırımlara karşılık sokağa çıkmaya devam eden vatandaşları evlerine gitmeleri konusunda uyardı. Uygulamaya, koronavirüse karşı koruyucu elbise giyen polis memurları da katıldı.

Gündem 28.03.2020, 15:06
5065
DÜZCE EMNİYETİ’NDEN HALK SAĞLIĞI İÇİN ÜSTÜN ÇABA!
banner682

Tüm dünya, yeni tip koronavirüsü ile sarsılıyor. Salgın nedeniyle Türkiye’de tedbirler en üst seviyeye çıkartılırken, yetkililer halka evden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Salgının en çok etkilediği kesim olan geçmek 65 yaş ve üstü yaşlıların sokağa çıkması İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanırken, bu yasağa Düzce’de uyulmadığı görülüyor.

Son günlerde koronavirüs vakalarına rastlanmaya başlanan Düzce’de sadece yaşlıların değil her kesimden vatandaşın tehlikenin farkında olması için 7/24 çalışan kolluk kuvvetleri, halkın bilinçlenmesi ve kurallara uyması için üstün çaba gösteriyor.

Bu doğrultuda Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı tüm birimler bugün Düzce sokaklarını gezerek, vatandaşlara evlerinden çıkmaması konusunda uyarılarda bulundu. Yaşlı vatandaşlara kimlik kontrolü yapan ekipler, 65 yaş ve üstü kişileri evlerine gönderdi.

Sokaklarda gezen vatandaşları da mecburi olmayan durumlarda sokağa çıkmaması konusunda uyaran ekipler, esnaflara da müşterileri ile sosyal mesafeyi korumalarının sağlık açısından önemini vurguladı.

Gıda işi yapan ve yasağa rağmen dükkânlarının önüne masa ve sandalye koyan esnafların masa ve sandalyelerini kaldırtan ekipler, yasağı ihlal edenlere cezai işlem uygulanacağını belirtti. Polis ekiplerine, koronavirüsü için koruyucu elbise giyen memurlar ve gece kartalları da eşlik etti.

banner710
Yorumlar (10)
Kadriye cicek 2 ay önce
Duzce vatandasi olarak ohal ilan edmekte gec kalindigi her yer kapansin genel sokaha cikma yasahi icin gec kalindigini hepimizi riks altina koyuyorsunuz artik sokagi cikma yasagini getirin artik
Eylül pehlivn 2 ay önce
Fabrikada çalışanlar nlck teksilde çalışanlar Bizi nie kimse düşünmüyo niz her gün ckmak zorunda kalıyoruz
TOPRAK 2 ay önce
KENDİLERİ HİÇ MESAFE KURALINA UYMUŞLAR GİBİ GÖZÜKMÜYOR.
köylü hasan 2 ay önce
bütün düzce oraya çaya gidiyor .yolcu olsun olmasın. çay var sigara var insanlariç içe oturuyor. bu dükkana yasak yok.
Sabahattin yilmaz 2 ay önce
Uymayana ceza
Eda gibi yaz cezayı bak bakalım
Yola bile bakmaz
Nuri 2 ay önce
Çalışmak zorunda kalan insanlara da bir çare bulmak lazım yoksa evde kalmanın bir anlamı yok eve gelince evdekilere bulaşacak
X 2 ay önce
.vatandaşın bana söylediği ben çıkmasam ne olacak.evdekiler işe gidiyor. Bulaşacaksa ordan bulaşır.
sanayici 2 ay önce
cıkmayın demek kolay kirada olan var eve ekmek götüremeyen insan çok millet aç ama destek sureliye var neden biz uzaydanmı geldik
Duzceli 2 ay önce
Hemen niye açlığa vuruyosunuz işi iki haftada hemen açlıktan öldunuzmu açlıktan ölmezsiniz ama virüsten olebilirsiniz siz bilirsiniz birini seciceksiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
hafif yağmur