banner615

banner614

banner701

DÜZCE PROTOKOLÜ KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI

banner619

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Düzce protokolü kutlama mesajı yayımladı.

Gündem 19.05.2020, 09:03 19.05.2020, 18:20
455
DÜZCE PROTOKOLÜ KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI
banner682

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Düzce protokolü kutlama mesajı yayımladı.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

“Kıymetli Düzceliler,

Sevgili Gençler,

Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'da Büyük Önder Atatürk'ün Samsun'da başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurdumuza yayılmış, halkımızın azim ve kararlılığıyla hep birlikte verilen mücadele sonucunda büyük zafere ulaşılmıştır.

Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, siz değerli gençlerimize emanet edilmiştir. Bu önemli günün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk gençliğine bayram olarak armağan edilmesi büyük bir önem ifade etmektedir. Siz gençlerin de bu öneme layık olmak için, ideallerinin peşinden kararlılıkla giden, vatanını seven, ahlaklı, öz güvenli bireyler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur.

Sevgili gençler, ülkemizin geleceğinde söz sahibi olduğunuzda özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha parlak yarınlara taşımaya hazır olacaksınız, sizlere güveniyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı” münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Özlü, “Sevgili Gençler; Korona virüs ile mücadelemiz nedeni ile birçoğunuz evlerinizde vakit geçiriyor, okullarınıza gidemiyor, spor yapamıyor, arkadaşlarınızla birlikte olamıyorsunuz. Sizlerin bu fedakarlığı tüm toplum sağlığı için çok önemli ve gereklidir. Hepinize gösterdiğiniz bu büyük sabır için teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda bu salgını da hep birlikte yenecek ve eski güzel günlerimize döneceğiz. Bizler büyükleriniz olarak geleceğimizin teminatı siz gençler için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

Sizlerin ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını’ kutluyor, bu vesile ile tam 101 yıl önce Samsun’a çıkarak istiklal ve istikbal meşalemizi yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şöyle:

“Vatanın ve milletin geleceği söz konusu olduğunda hiçbir bahaneyi kabul etmeyen ve her zaman bir çözüm yolunun olduğuna inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 1. Dünya Savaşı sonrasında yaptırımlara direnen Anadolu halkını sakinleştirmek için 9. Ordu Müfettişi olarak görevlendirilmiştir.

Bu görevi halkın sesine kulak vermek ve bir kurtuluş yolu olarak gören Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basar basmaz halkın yanında olduğunu göstererek, bağımsızlık mücadelesini başlatmıştır. Bu gün tarihten silinmek istenen Türk ulusunun tekrardan şahlanışının başlangıç tarihi olmuştur.

Asırlardır dünya tarihine yön veren, yıllarca cepheden cepheye koşarken, yoksul ve yorgun düşen milletimizi esaret altına alarak sömürmek isteyenlere karşı “Ya istiklal ya ölüm!” diyerek ayağa kalkan milletimiz, olağanüstü bir mücadele vererek bağımsızlığını korumuştur. Türk milletinin göstermiş olduğu bu mücadele, sömürülen diğer milletlere de örnek teşkil etmiş, bağımsızlıklarını kazanmaları için bir umut ışığı olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gerek 1. Dünya Savaşı’nda gerekse Kurtuluş Savaşı’nda canını hiçe sayarak vatanını koruyan gençlere bu bayramı armağan ederek, ülkemizin geleceği olan genç nesillere hem vefa borcunu ödemek istemiş, hem de bir milletin kalkınması ve ilerlemesi için gençlerin ne denli önemli olduğunu göstermiştir.

Düzce Üniversitesi olarak; vatanımızı, geleceğimizin teminatı olan gençlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten duygularımızla kutluyoruz.”

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayımladı

“Necip milletimizin esaret zincirlerini kırarak, küllerinden yeniden doğuşunun mihenk taşı olan #19MayısGençlikveSporBayramı ’nı kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Milli Mücadele Kahramanlarını ve Şehitlerimizi saygı ve minnetle yad ediyoruz.

Saat 19:19’da hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı Söylemek ve Milli Mücadele Kahramanlarımızı anmak için tüm vatandaşlarımızı balkonlara davet ediyoruz.”

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu  ‘19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını’ mesajı şu şekilde:

“Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını nedeniyle ülkemizin de içerisinden geçtiği bu zor günlerde; 19 Mayıs 1919'un 101. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, milliyetçi kahramanları, aziz şehitlerimizi ve tüm gazilerimizi, şükranla, minnetle ve rahmetle bir kez daha anıyor, aziz hatıraları önünde hürmetle eğiliyorum. Türk gençliğinin ve Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyorum.”

İyi Part Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ve Kadir gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


  Er mesajında şunları söyledi; Anadolu´nun dört bir yandan işgal edildiği bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk´ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına Samsun´a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919´un 101. Yıldönümünü büyük gururla kutluyoruz. 

 Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir. Geleceğimiz, umudumuz değerli gençler; Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olarak, Türkiye´nin uygarlık yolunda duraksamadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesisiniz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs´ı geleceğimiz ve umudumuz olan siz gençliğe armağan etmiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.

   Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve milletimizin bayramını kutluyorum"dedi.

19 Mayıs'a denk gelen Kadir gecesini de kutlayan Er, "Aynı zamanda meleklerin yeryüzünü kuşattığı, bin aydan daha hayırlı olan bir esenlik ve selam gecesi olan Kadir gecesinin de böyle bir güne denk gelmesi bu iki önemli günün önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.
Milletimizin ve tüm İslâm âleminin Kur’an’ı Kerim’in  inmeye başladığı mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etmesini, bu gecede yapılan dua ve yakarışların, İslam âleminin birliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Dualarınızda lütfen bizleri de hatırlayın” dedi.

                                  

 

 Düzce Kent Konseyi ve Yeşilay Düzce Şube Başkanı Arabulucu Avukat Ali Dilber, gençlerin bayramını kutlayarak “Milletimizin özgürlük mücadelesinin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 tarihi, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin başlangıcıdır” dedi. 
 

Arb. Av. Ali Dilber, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlardı. Başkan Ali Dilber mesajında, “19 Mayıs, şanlı destanlara sahip Türkiye’nin, gençlerimizin omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir. Gençlerimizin başlatılan bu mücadeleyi sonsuza kadar taşıyacaklarına inancımız tamdır. Hiç şüphe yok ki, ülkemizin geleceği gençlerimizin ellerinde şekillenecektir. Ecdadımızın bu vatan topraklarını korumak için yaptığı fedakarlıkları göstererek, gençlerimize ecdatları ile gurur duymalarını ve bize bıraktıkları mirasa en güzel şekilde sahip çıkmalarını sağlamamız bizlerin vazifesidir. Birinci amacımız Türkiye’nin dünya ülkeleri arasında en tepede yerini almasıdır. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz için en büyük umudumuz, gururumuz gençlerimizdir. İnanıyorum ki, Türkiye, genç ve dinamik nüfusuyla, birçok hayalini, birçok hedefini gerçeğe dönüştürmüş olarak, çok daha parlak başarılara imza atacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmet, şükran ve minnetle anıyorum" ifadelerinde bulundu.  

CHP Düzce İl Başkanı Haluk Kadri Demir yayımladığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı mesajında şu görüşlere yer verdi:

"19 Mayıs 1919 Büyük Türk Milletinin tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. Milli Mücadelenin ilk kıvılcımı, milletçe bağımsızlığa yürüyüşümüzün ilk adımıdır. Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'dan güneş gibi doğarak bağımsızlık mücadelemizi fiilen başlatmıştır. 
Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, 19 Mayıs'ı toplumun en önemli ümidi ve gelecek aydınlık günlerin en büyük yatırımcıları olan gençlere armağan etmiştir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, işgal kuvvetleri için stratejik anlamda en önemli noktalardan birisi olan Samsun'a çıkışı, Birinci Dünya Savaşı'nın yorgunluğundan ve beraberinde getirdiği zor şartlardan kurtuluşu temsil eder. Öyle ki 101 yıl önce Ata'mızın Samsun'a attığı adım köklü bir toplumu esaret altında kalmaktan kurtaran ve tam bağımsızlık meşalesini yakan çağdaş bir toplumun doğmasını sağlayan en önemli adım olmuştur.

 

Bugün bizlere düşen görev, iyi yetişmiş gençlerin ve sağlam genç zihinlerin toplumsal yönde büyük değişmelere yol açılabilecek güçte olduğu bilinciyle onlara sahip çıkmak, onları bilimle, nitelikli eğitimle buluşturmaktır. Mücadelemiz hak, hukuk ve adalet zemininde inşa edilecek aydınlık günler içindir."


 CHP Düzce Spordan ve Gençlikten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sueda Şahin, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesaj yayımladı. 

Şahin yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: 

"19 Mayıs, esareti kabul etmeyen ve hürriyetinden vazgeçmeyen milletimizin ‘’ Ya İstiklal, ya ölüm” diyerek vatanını işgal etmek isteyenlere karşı verdiği varoluş mücadelesinin ilk adımıdır. 19 Mayıs 1919 tarihi, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde Türk Milletinin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu yolunda ilk adımın atıldığı şaha kalkışın başlangıcı, kararlılık, azim ve mücadele demektir. Samsun’da yakılan İstiklal meşalesi aziz milletimizin birlik ve beraberliğinden aldığı güçle zaferle taçlanmıştır. Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerin Kurtuluş Savaşı ruhuna sahip çıkmaları açısından son derece anlamlıdır. Biz gençler, milli ve manevi değerlerimize sahip, çalışkan, vatanını milletini seven bu ülkenin yarınları olarak; daha çok çalışmalı ve ay yıldızlı bayrağımızı ilelebet dalgalandırmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs’ın 101. yıl dönümünün, milletimiz ve hassaten gençler için kutlu olmasını temenni ediyor; Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu topraklar için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz."

banner710
Yorumlar (0)
28°
açık