banner615

banner614

banner701

DÜZCE TSO’DAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

banner619

Koronavirüs’ün Türkiye’de de görülmesi ile birlikte gıda ve kolonya başta olmak üzere birçok sektörde fırsatçılar devreye girerken, Düzce’de olumsuz bir duruma rastlanmadı. Sıklaşan denetimlerde zam yapmadığı tespit edilen firmalara, Düzce TSO Yönetimi’nden teşekkür ziyaretleri gerçekleştirildi.

Gündem 17.03.2020, 10:39 17.03.2020, 16:02
3478
banner682

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, yönetim kurulu üyeleri Murat Saydam ve Yalçın Top, Meclis Üyeleri Hasan Arslan ve Tanju Acar ile Disiplin Kurulu Başkanı Cengiz Yavuz’la birlikte Düzce’de faaliyet gösteren yerel market zincirleri ve kolonya üretimi yapan firmalara teşekkür ziyaretinde bulundu.

Düzce’de fahiş fiyata rastlanmadı

Geçtiğimiz günlerde TOBB tarafından yayınlanan yazıyla birlikte piyasa araştırmalarına hız veren Düzce TSO Yönetimi ve Disiplin Kurulu, son zamanlarda dünya genelinde yaşanan Yeni Tip Koronavirüsü salgını dolayısıyla hijyen malzemeleri ve temel gıda malzemelerine rağbetin artması, durumun bazı fırsatçılar tarafından speküle edilerek fiyatların şişirilmesi konusunda hızlıca araştırmalar yapılarak Düzce’de henüz bu yönde bir soruna rastlanmadığı tespit edildi.

Yerel firmalarda zam yok

Bunun yanı sıra yerel market zincirlerinden Baykal Market, Düzpaş ve Halkmar, son zamanlarda tedarikçi kaynaklı olmayan hiçbir ürününe zam yapmazken, müşterilerine mevcut tarifeleri üzerinden hizmet etmeye devam ettiği öğrenildi. Aynı şekilde Düzce’nin en köklü firmalarından biri olan ve ülke genelinde üne sahip Servet Kolonyaları da fiyat politikasında herhangi bir değişikliğe gitmezken, gelen yüklü sipariş taleplerini geri çevirerek yerel halkın taleplerine karşılık vermeye yöneldiği bilgisine ulaşıldı.

4 firmanın yetkililerine ziyaret

Bu bilgiler ışığında hareket eden Düzce TSO Yönetim Kurulu ve meclis üyeleri, 4firmanın yetkililerini ziyaret ederek, Düzce’ye ve Türkiye’ye örnek olabilecek fiyat uygulamaları dolayısıyla kendilerine teşekkür etti.

“Market ürünleri konusunda herhangi bir sorun yaşamayacak”

Düzce’nin market ürünleri konusunda herhangi bir sorun yaşamayacağını belirten firma yetkilileri, gelen tüm taleplere karşılık verebilecek düzeyde stoklarının mevcut olduğunu ifade etti.Servet Kolonyaları’nın sahibi Nurten Bucurgat da uzun yıllardan beri Düzceliler’e hizmet ettiklerini, yaşanan bu elim salgın vakası dolayısıyla herhangi bir ürünlerine zam yapmadıklarını, şehir dışından gelen yüklü ürün taleplerini de şimdilik askıya aldıklarını ifade etti.Yapılan ziyaretlerde yerinde tespitler de yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, şeffaf fiyat politikaları dolayısıyla firma yetkililerine teşekkür etti.

Yorumlar (8)
Vatandaş 3 hafta önce
Ozaman bu düzce tso fahiş artıştan nasibini alıyor demektir bu, gitsinde camikebir de ki park avm yi de neylesin. 7.5 TL olan kolonya 2 günde yüzde 95 artış gösterdi. Denetleyen zat görevden alınsın
o pantolon ne büdü 3 hafta önce
ne giyersen yakışmıyor
Yandaşlar 3 hafta önce
Servet kolanya daha ilk günden fiyatları yükseltti bide gitmişsiniz poz veriyorsunuz. yazıklar olsun size, biraz utanın...
Mehmet 3 hafta önce
Acımasız yorum yapmak iftiraya gider. Ben içlerinden biriyim. Buyrun yarın gelin, davet ediyorum. Yaklaşık 4 aydır fiyatlar aynı, hiç değişmedi. Fişlerden ıspatlayacağım. Sizin dediğiniz gibi ise ne isterseniz sizin olsun.
düzceli vatandaş 3 hafta önce
servet tütün kolonya 165 ml kolonya 20 tl den satın aldım insan kayırmayı bırakın neyin teşekkürünü ediyonuz anlamış değilim
Mehmet 3 hafta önce
Aynı gramaja sahip olmasına rağmen içerik farkı sebebiyle şampuan fiyatları, parfüm, vb. fiyatları birbiri ile tabiki farklı olmaktadır. 80 derece olduğuna emin olamadığınız, alkol türevi ve kalitesinden emin olamadığınız ürünlerle kıyaslamaktasınız.
Mehmet 3 hafta önce
Sprey şişe almışsınız. İçlerinden biriyim. Net, konuyu bilen kişi olarak bilgi yazıyorum. İçindeki alkol 1. sınıf etil alkoldür. Satışa sunulan başka ürünlerde de ortaya çıkan kalite farkı fiyat farkını ortaya çıkartabilir.
.:) 3 hafta önce
Haklısın kardeş. Eskiden kolonya alırken üste para veriyorlardı. Para almazsan şehir içi istediğin yere servisi vardı.
11°
kapalı