banner615

banner614

banner701

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİ YAPTI

banner619

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, düzenlediği “Yeniden Doğa/Re Nature” başlıklı sergi ve söyleşiler ile sanatla dolu bir bahar akşamına ev sahipliği yaptı.

Gündem 13.03.2020, 17:38 15.03.2020, 10:24
6035
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİ YAPTI
banner682

STMF Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce ÜniversitesiSanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Çilimli Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İlkay Ejder Erturan, Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Açelya B. Gönüllü, akademik birim yöneticileri, davetli konuklar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Program öncesinde konuşan Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, öğrencilere hitaben, “Siz bizim yaşama sebebimizsiniz. Değerli gençlerle güzel işlere imza atan öğretim üyelerimize teşekkür ediyorum. Yeni bir Fakülteyiz. Sizleri elimden geldiği kadar izliyorum.” şeklinde konuştu.

Ahmet Yiğider’e davetlerini kırmadığı için teşekkür eden Prof. Dr. E. Yıldız Doyran, Öğr. Gör. Nilgün Yüksel ile de 20 yıla dayanan dostluk ve iş birliğinin bulunduğunu söyleyerek “Yeniden Doğa/Re Nature” başlıklı kişisel sergisine desteklerinden dolayı Resim Bölümü öğretim elemanlarına teşekkür etti.

Programda; Disiplinlerarası Sanatçı Ahmet Yiğider “Koku ve Evren; Duyusal Bir Sanat Yolculuğu” , Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğr. Gör. Nilgün Yüksel ise “Yeniden Doğa / ReNature” başlıklı söyleşi ile bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Programın son bölümünde; Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Yıldız Doyran’ın “Yeniden Doğa/Re Nature” başlıklı kişisel sergisinin açılışı yapıldı.

Yoğun bir ilgi ve katılımın olduğu sergide; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Çilimli Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi İlkay Ejder Erturan, Güzel Sanatlar Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Açelya B. Gönüllü başta olmak üzere katılımcılar birbirinden değerli eserleri ilgi ve beğeniyle inceledi.

“Yeniden Doğa/Re Nature” başlıklı sergi, 20 Mart 2020 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

Yorumlar (1)
Şahin 7 ay önce
Bilim sanat kim düzce üniversitesi kim onlar alternatif tıp olarak 3 gulhu okuyana doktor 3 gulhu birde elham bilene doktora diploması vermeye devam etsin mücahit takımı
29°
açık