banner615

banner614

banner701

DÜZCE VALİLİĞİ'NE YENİ TALİMAT

banner619

İçişleri Bakanlığı'nın Düzce Valiliği'ne ulaşan talimatı doğrultusunda artık Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek için valilikte önce il idare kurulu ardından pandemi kurulu toplanacak. Bu toplantılar 81 ilde eş zamanlı yapılacak.

Gündem 28.03.2020, 12:04
5866
DÜZCE VALİLİĞİ'NE YENİ TALİMAT
banner682

İçişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla bugün saat 09.00'da tüm valiliklerde, koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek için eş zamanlı olarak önce il idare kurullarının ardından pandemi kurullarının toplanacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, il idare kurullarında, koronavirüs salgını kapsamında alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere vatandaşların en üst düzeyde riayet etmeleri ve vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarının sağlanmasına yönelik konular görüşülecek.İl pandemi kurullarının toplantılarında, sosyal izolasyon ve iller bazında sosyal mesafeyi en üst seviyeye taşıyacak her türlü ilave tedbir karara bağlanacak. Alınan bu kararlar valilerce vakit kaybetmeksizin uygulamaya geçirilecek.Valiler tarafından illerin özel durumları göz önünde bulundurularak il pandemi kurulu tarafından alınacak ilave tedbirler, gerekli koordinasyonun sağlanması için başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşlarıyla paylaşılacak.Toplantılar ilerleyen günlerde tekrarlanacak.

banner710
Yorumlar (1)
Düzce Merkez 2 ay önce
Teşekkürler başkanım
17°
hafif yağmur